Lublin na weekend 10- 12 stycznia *

  • 10.01.2020, 13:27
  • Krzysztof Boguń
Lublin na weekend 10- 12 stycznia *
Sprawdźcie co ciekawego będzie działo się w weekend!!!

Spektakle/Kino
Centrum Spotkania Kultur zaprasza na wyjątkowy spektakl w ramach festiwalu "Scena w budowie" - "Kordian". Czy współcześnie możemy spojrzeć na Kordiana i odnaleźć w nim to, co nas dotyczy, co nas otacza i z czym zmagamy się na co dzień?

Centrum Kultury zaprasza natomiast na Benefis Jacka Brzezińskiego - aktora Teatru Provisorium, który świętuje 45 lat nieprzerwanego niczym uczestnictwa we wszystkich przedsięwzięciach artystycznych Teatru. Na scenie CK zobaczymy także poważną i trudną sztukę, ale także propozycje rozrywkowe w ramach trwającego "Karnawału Teatralnego". Propozycja na piątek to "Chłopcy"- dramat z życia sfer starszych.

A w pracowni Lotnych Babek odbędzie się spektakl teatralno - kabaretowy "Videoblog" poruszający modny obecnie temat zaistnienia i istnienia w sieci.

Koncerty
Na koncert świąteczny Macieja Miecznikowskiego, który odbędzie się w niedzielę zaprasza Parafia Św. Józefa w Lublinie. W programie znajdą się najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

W piątkowy wieczór Filharmonia zaprasza na wyjątkowy koncert symfoniczny "Karnawał w rytmie bolera" łączący w swoim repertuarze pierwiastki hiszpańskie, włoskie i polskie. W niedzielę natomiast koncert "Źródło" w wykonaniu Chóru Kameralnego Filharmonii Lubelskiej.

Wystawy
Dom Słów – Izba Drukarstwa zaprasza na wystawę "Jarosław Koziara - Plakaty i okładki", prezentującą mniej znany wycinek działalności twórczej artysty.

W Centrum Spotkania Kultur nadal możecie podziwiać wystawę NEONart. Zachwyćcie się niepowtarzalnymi neonami.

Spotkania/Spacery
Na spotkanie wokół debiutanckiej książki Dawida Jurka : "Rosez i Corvcan. Splot" zapraszamy do Centrum Kultury.

W piątek odkryjcie sekrety Lublina Unii Jagielońskiej z Fundacją Via Jagiellonica.

Warsztaty
W okresie noworocznych postanowień i snucia wizji przyszłości macie okazję stworzyć własną "Mapę marzeń i planów" na przyszły rok wraz z Fundacją Szpilka.

Na uzupełnienie poświątecznych zapasów i własnoręczne wykonanie mydełek, zapraszają Lotne Babki. Na warsztatach będzie kolorowo, miło i pachnąco.

Sport
AZS UMCS Lublin w najbliższą sobotę zaprasza do Hali Globus na mecz futsalu AZS UMCS Lublin ‒ Profi Sport Wrocław. Na Globusie także mecz koszykarski AZS UMCS Start II Lublin ‒ AK Legii Warszawa.

Dla dzieci
Kształyty, formy i kolory, czyli sensoryka dla dzieci to propozycja Galerii Labirynt na twórcze spędzenie czasu z maluchem.

W ten weekend najmłodsi widzowie mogą wybrać się także do Teatru Andersena na spektakl "Arabela".

Różne
W ten weekend już 28 Finał WOŚP. Zapraszamy do śledzenia wydarzeń związanych z Finałem oraz uczestnictwa. A Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przygotowało akcję honorowego oddawania krwi "Zostań Superbohaterem". Pomagajmy!

Aplikacja Turystyczny Lublin

Zachęcamy do pobrania aplikacji Turystyczny Lublin, w której znajdziecie nie tylko powyższe wydarzenia, ale także wiele ciekawych propozycji umożliwiających atrakcyjne spędzenie czasu w naszym mieście.

 

 

 

 

 

 

 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe