Plany zabudowy Górek do kosza - co jest w raporcie przyrodników? *

  • 09.01.2020, 14:31
  • Krzysztof Boguń
Plany zabudowy Górek do kosza - co jest w raporcie przyrodników? *
Po kilku miesiącach zwlekania i uników Urząd Miasta udostępnił raport z inwentaryzacji przyrodniczej lubelskich wąwozów m.in Górek Czechowskich. Wymowa dokumentu jest jasna i identyczna z wymową niedawnego wyroku WSA unieważniającego Studium dopuszczające na Górkach blokowiska.
Jego autorzy, zespół kilkunastu specjalistów z lubelskich uczelni, na podstawie dwuletnich badań wykazali, że realizacja planów dewelopera, łącznie z budową parku w dolinkach, byłaby niezwykle destruktywna dla przyrody, a znaczna część terenów przeznaczonych przez Radę Miasta pod bloki, powinna być objęta ochroną w formie zespołu przyrodniczo-krajobrazowego.
Okazuje się też, że Górki nie są wcale takim pozbawionym wartości przyrodniczej „ugorem”.

W załączeniu skrócone omówienie zawartości raportu w odniesieniu do planów budowy osiedli mieszkaniowych (pdf) oraz wybrane mapy z opracowania ilustrujące występowanie cennych gatunków i siedlisk. 

 

* Artykuł Partnera

- szczegóły w załącznikach

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe