Górki Czechowskie ? Obowiązuje plan z 2005 r.

  • 02.01.2020, 21:11
  • Krzysztof Boguń
Górki Czechowskie ? Obowiązuje plan z 2005 r.
Nawiązując do dzisiejszego orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Lublinie informujemy, że wyrok jest nieprawomocny i stronom przysługuje możliwość złożenia skargi kasacyjnej do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie w terminie 30 dni od daty otrzymania wyroku wraz z uzasadnieniem. Ewentualne decyzje w tym zakresie ze strony Gminy Lublin zostaną podjęte dopiero po zapoznaniu się z pisemnym uzasadnieniem dzisiejszego wyroku.

Jak informuje Rzecznik Prasowy Prezydenta Miasta Lublin:

"Sąd nie dopatrzył się żadnych naruszeń procedury związanej z uchwaleniem Studium. Uchwała w sprawie Studium w całości nie została zakwestionowana i obowiązuje od dnia jej podjęcia, tj. od 1 lipca 2019 roku. Dzisiejszy wyrok nie wstrzymuje jej wykonania, również w zakresie części, o której nieważności orzekł Sąd.

Jednocześnie przypominamy, że dla terenu Górek Czechowskich obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego (M.P.Z.P.) uchwalony przez Radę Miasta w 2005 roku (jeszcze za czasów prezydentury Andrzeja Pruszkowskiego). Z ustaleń obecnego planu wynika, że dla części obszaru Górek Czechowskich przewidziana jest funkcja usługowa, komercyjna, sportowo–rekreacyjna, tj. umożliwia on realizację obiektów kubaturowych i obiektów kubaturowych wyłącznie związanych z obsługą funkcji podstawowej na terenie o łącznej powierzchni ok. 30 ha; zaś na pozostałym obszarze ustala funkcję zieleni o łącznej powierzchni ok. 67 ha.

M.P.Z.P. jest obowiązującym aktem prawa miejscowego dla tego terenu, stanowi więc podstawę do realizacji funkcji w nim wyznaczonych. Studium jest dokumentem ogólnym, strategicznym, stanowiącym wytyczne do zmiany w przyszłości miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Stwierdzenie nieważności części Studium nie powoduje zmiany M.P.Z.P., a tym samym funkcje, o jakich mowa powyżej mogą być realizowane ".

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe