Festiwal Bożego Narodzenia *

  • 25.12.2019, 09:21
  • Krzysztof Boguń
Festiwal Bożego Narodzenia *
Festiwal Bożego Narodzenia nawiązuje do tradycji świątecznej szopki. W okresie Festiwalu staje się ona żywym miejscem tętniącym muzyką wspólnego kolędowania. Jest to próba stworzenia niepowtarzalnego klimatu i przywołania magii Świąt w centrum Lublina

Szopka Bożonarodzeniowa każdego roku powstaje w nowej aranżacji, a miasto zostaje udekorowane kolorową, świąteczną iluminacją oraz choinkami. Przez kilka grudniowych dni można poczuć świąteczną atmosferę w nieziemskim klimacie lubelskiego Starego Miasta. Tradycyjnie uroczyste otwarcie Festiwalu następuje podczas organizowanej przez Ojców Dominikanów Wigilii Starego Miasta. Szopka, w której odbywają się zabawy i konkursy dla dzieci oraz świąteczne koncerty popularnych wykonawców staje się również miejscem spotkań mieszkańców i przybywających w okresie świątecznym gości, jednocząc wszystkich we wspólnym śpiewie i radości. 

Organizator: 
Kancelaria Prezydenta Miasta Lublin 
pl. Króla Władysława Łokietka 1 
20-109 Lublin 

Klasztor oo. Dominikanów w Lublinie 
ul. Złota 9 
20-112 Lublin 

Data rozpoczęcia 2019-12-06
Data zakończenia 2020-01-06
 

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe