75-lecie powstania Państwowego Muzeum na Majdanku - „Pamiętam”

  • 11.12.2019, 13:04 (aktualizacja 11.12.2019, 13:33)
  • Krzysztof Boguń
pamietam_i_remember.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Prezentujemy Państwu wyjątkowy film, który powstał z okazji 75-lecia powstania Państwowego Muzeum na Majdanku, niosący ze sobą przesłanie lubelskiego Muzeum. „Pamiętam” to film o szczególnym miejscu – jego przeszłości i teraźniejszości, tragicznych losach związanych z obozem koncentracyjnym oraz zobowiązaniach powstałego na jego terenie muzeum wobec kolejnych pokoleń.
Zachęcamy do zapoznania się z materiałem, którego premiera dla publiczności miała miejsce w sobotę 7 grudnia 2019 r. podczas wydarzenia „Podróże w rodzinną przeszłość czasów wojny”.
W 2019 roku minęło 75 lat od momentu likwidacji obozu KL Lublin i powstania Państwowego Muzeum na Majdanku. Dzieje tego miejsca tworzą doświadczenia osób, które tragicznie zginęły, ale też tych, którzy przetrwali i swoim życiem dają świadectwo tego, co się wydarzyło. To również działalność wielu muzealników, którzy od kilkudziesięciu dekad pielęgnują to dziedzictwo i dzielą się nim. Misją Państwowego Muzeum na Majdanku jest podtrzymywanie pamięci o miejscach, które znajdują się pod naszą opieką. Codzienne działania pracowników polegają na upamiętnianiu ofiar, ochronie zachowanych obiektów oraz dokumentowaniu historii obozu koncentracyjnego na Majdanku, a także obozów zagłady w Bełżcu i Sobiborze. Historii bolesnej, trudnej, będącej tym samym przestrogą i nauką dla nas wszystkich. Naszym obowiązkiem jest przekazywanie jej kolejnym generacjom .
 
* Artykuł i film partnera
Krzysztof Boguń

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe