3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych *

  • 03.12.2019, 10:54
  • Krzysztof Boguń
3 grudnia – Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych *
We wtorek Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Antonio Guterres – sekretarz generalny ONZ niedawno zapowiedział przesłanie tegorocznej edycji. Czy naprawdę chcemy budować świat, w którym nikt nie będzie wykluczony? A może chodzi wyłącznie o realizację kolejnego programu, który ma potrwać do 2030

Obchody Międzynarodowych Dni ustawionych przez ONZ przede wszystkim mają zachęcać do podejmowania odpowiednich działań przez organizacje pozarządowe, rządy państw, czy wreszcie biznes. Szczególnie istotne jest włączenie w działania młode pokolenie, studentów i uczniów, czy też działaczy społecznych. Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych ma nagłośnić problem danego środowiska i podnieść świadomość społeczeństwa.- Fundacji On/Off, która działa na rzecz osób z niepełnosprawnością szczególnie zależy, aby przypomnieć, że każdy ma prawo do pracy na otwartym rynku. To właśnie praca jest problemem dla osób z niepełnosprawnością. Wiele z nich, które mogą pracować przez panującą sytuację wycofuje się z rynku pracy. Nie należy już na etapie rozmowy kwalifikacyjnej rezygnować z kandydata z orzeczeniem. Przełamujmy stereotypy i mity. Obecnie nasza Fundacja prowadzi kampanię „Włącz się”, w trakcie której informujemy, że warto zatrudniać osoby z niepełnosprawnością. Potrzeba stałej edukacji i rzetelnego informowania społeczeństwa. Czujemy się w obowiązku przypomnieć o Międzynarodowym Dniu Osób Niepełnosprawnych. Wiedza może obalać stereotypy i zapobiegać handicapizmowi oraz przede wszystkim przyczynić się, że polepszenia życia osób z niepełnosprawnością. - mówi Bartosz Koplin, szef Fundacji On/Off.Na stronie ONZ można zapoznać się z tegorocznym hasłem Dnia i planowanymi działaniami.W tym roku będzie mowa o promowaniu uczestnictwa, czy właściwie aktywności osób z niepełnosprawnością oraz ich przywództwa. Antonio Guterres w swojej wypowiedzi, którą obejrzało na dzień 2 grudnia zaledwie nieco ponad sto osób wskazuje, że jest jeszcze wiele do zrobienia, ale można mówić o pewnym progresie. Czy„World for all” ma szansę powodzenia i czy rzeczywiście nikt nie będzie wykluczony? Patrząc na sytuację w Polsce widać, że mamy wiele do nadrobienia.Fundacja On/Off prowadzi działania poprawiające jakość życia osób z niepełnosprawnością,pomoc w zakresie usamodzielnienia i aktywizacji zawodowej na otwartym rynku pracy oraz przeciwdziałanie dyskryminacji.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe