„Pszczółka” laureatem konkursu „Lubię, bo polskie” *

  • 25.11.2019, 13:29
  • Krzysztof Boguń
„Pszczółka” laureatem konkursu „Lubię, bo polskie” *
Moniuszkowskie Praliny Fabryki Cukierków „Pszczółka” zostały uznane za najlepszy polski produkt eksportowy 2019 roku. Lubelska firma znalazła się w gronie laureatów konkursu dla najlepszych rodzimych produktów i usług w konkursie „Lubię, bo polskie” Polskiego Radia.

- Celem plebiscytu jest promocja najlepszych polskich produktów i przedsiębiorstw, które gwarantują wysoką jakość i są ambasadorami Polski na świecie. Istotne, dla nas, jako pomysłodawców rankingu, jest także rozniecanie patriotyzmu gospodarczego Polaków, w tym postawy, która sprzyja nabywaniu produktów z uwzględnieniem miejsca ich pochodzenia – powiedział Andrzej Rogoyski, prezes Polskiego Radia S.A.

Moniuszkowskie Praliny to specjalna i wyjątkowa wersja Czekoladowych Fantazji, w związku z 200 rocznicą urodzin słynnego polskiego kompozytora oraz ustanowieniem roku 2019 „Rokiem Stanisława Moniuszki”,

- Nagroda w konkursie Polskiego Radia jest dla nas wielkim wyróżnieniem. W kontaktach z rynkiem zawsze podkreślamy, że jesteśmy firmą ze 100 procentowym polskim kapitałem. Dlatego było dla nas oczywiste, że musimy uczcić okrągłą rocznicę urodzin jednego z najwybitniejszych polskich kompozytorów, który w swoich dziełach odwoływał się do polskiego folkloru, literatury i tradycji – mówi Robert Rudnicki, prezes Fabryki Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

W 200 gramowych torebkach Stabilo znajdują się 4 rodzaje cukierków nawiązujących do utworów Stanisława Moniuszki: Adwokatowy Straszny Dwór, Czekoladowy Flis, Pistacjowa Halka oraz Kokosowa Hrabina.

„Pszczółka” znalazła się w prestiżowym gronie firm, które zostały wyróżnione w konkursie Polskiego Radia. Tytuł Polskiej Marki 2019 roku przypadł PKN Orlen, w kategorii najlepszej polskiej usługi 2019 nagrodę otrzymały Polskie Koleje Państwowe za Wspólny Bilet, a Sat Revolution w kategorii najlepszy produkt innowacyjny 2019, za pierwszego polskiego satelitę komercyjnego „Światłowid”. Z kolei najlepszym polskim produktem ekologicznym w 2019 roku nagrodzona została firma Biotrem za naczynia jednorazowe z otrąb pszennych.

Fabryka Cukierków "Pszczółka" to jeden z najbardziej znanych producentów słodyczy w Polsce, którego historia sięga 1952 roku. Czerpiąc ze sprawdzonych, tradycyjnych receptur oraz korzystając z najwyższej jakości składników, Pszczółka nieustannie wprowadza nowości produktowe, innowacyjne rozwiązania technologiczne i najwyższe standardy jakości. Należy do Grupy Kapitałowej Krajowej Spółki Cukrowej SA i w całości jest polską firmą.

* Artykuł partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe