Teatr Muzyczny proponuje

  • 18.11.2019, 12:44
  • Krzysztof Boguń
Teatr Muzyczny proponuje
Poniżej zamieszczamy propozycje Teatru Muzycznego w Lublinie na grudzień 2019.
BAJKOLANDIA

widowisko muzyczne skierowane zarówno do widzów najmłodszych jak i ich rodziców, dziadków, a także kadry pedagogicznej. To niezwykle barwne, rozśpiewane i roztańczone widowisko muzyczne, z udziałem solistów, chóru, baletu oraz orkiestry. W ich wykonaniu będzie można usłyszeć i zobaczyć m.in. największe hity muzyki filmowej. W programie koncertu oczywiście nie zabraknie przebojów z naszego bajkowego repertuaru.

Czekamy na Was, bo to jedyna i niepowtarzalna okazja, aby ujrzeć razem na jednej scenie bohaterów filmów, którzy podbili serca dziecięcej i dorosłej widowni.
Bajkolandia to moc wrażeń, niezapomnianych przeżyć i wspaniała zabawa!

Scenariusz i reżyseria: Małgorzata Rapa
Reżyseria świateł: Marcin Nogas
Choreografia: Violetta Suska
Wybór scenografii i kostiumów: Magdalena Baczyńska vel Mróz
Przygotowanie chóru: Grzegorz Pecka
Dyrygent: Łukasz Sidoruk
Wizualizacje: Zuzanna Faliszewska
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel
Suflerzy: Krystyna Ekielska, Anna Rękas

W koncercie wykorzystano elementy scenografii i kostiumów ze sztuk wystawianych w teatrze.

5 grudnia, godz. 10:00 oraz 6 grudnia, godz. 9:00 i 11:30
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety : 40-60 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
KOT W BUTACH

to przedstawienie dla dzieci przygotowane na podstawie bajki Jana Brzechwy. Jednak Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu również nowe postaci. Młodziutka publiczność będzie więc mogła śledzić nieznane dotąd historie o najsłynniejszym kocie i jego Panu Janku. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze przemądrzałe kuropatwy, dzielne zające, a także czarownicę i czarnoksiężnika, który zmienia się w groźnego lwa, sprytną żmiję, a nawet w mysz. Jak w każdej z bajek - wszystko dobrze się kończy, Janek żeni się z królewną, a Kot... łapie myszy w królestwie.

Muzykę do przedstawienia napisał Janusz Baca. Choreografię ułożyła Izabela Krupka.

W sceniczną akcję może włączać się publiczność, dla której realizatorzy przewidzieli nagrody za odpowiedzi na zagadki różnych bajkowych postaci.


8 grudnia, godz.15:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21

▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

JAŚ I MAŁGOSIA

Wszyscy znamy Bajkę o Jasiu i Małgosi, ale nie wszyscy wiedzą, że Czarownica wcale nie musi być taka straszna jak nam opowiadano w dzieciństwie. Czasem tylko wszystkich musi postraszyć, bo inaczej nie byłaby Czarownicą. Jak się okaże na koniec naszej Bajki, po postu uwielbia słodycze, tak jak wszystkie dzieci. Amatorami słodyczy są także leśne zwierzątka, które popisują się w akrobatycznych układach baletowych, a wszystkiemu przygląda się z ukrycia tajemniczy Wilk… Zapraszamy na piękną muzyczną baśń z zaskakującymi zwrotami wydarzeń. Jak zakończy się historia Jasia i Małgosi, którzy w ciemnym lesie odkrywają chatkę z piernika. Czy chatka skrywa jakiś sekret, a Czarownica okaże się zupełnie kimś innym niż wszyscy przypuszczają? O tym opowiemy w spektaklu, odkrywając tajemnicę Czarownicy i piernikowej chatki w lesie. Zapraszamy w podróż do krainy słodkiej baśni. Spektakl przeznaczony dla dzieci i ich rodziców którzy chcieliby na chwilę powrócić do czasów swojego dzieciństwa i znów poczuć się dziećmi. Czas trwania: około 60 minut (bez przerwy).

Inscenizacja i reżyseria: Mariola Zagojska
Choreografia: Beata Kamińska
Muzyka: Mariola Zagojska

Czas trwania spektaklu: 1 godzina bez przerwy

9 grudnia, godz. 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety : 30-35 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

TO TYLKO SEX - gościnnie

Twórcy sztuki „Jak zostać SEX GURU” przedstawiają nową pikantną i przezabawną komedię „TO TYLKO SEX”. Jedna z najbardziej znanych polskich aktorek Olga Bołądź jako EDYTA RADZI (#edytaradzi) w roli sex-eksperta zgłębi tajniki seksualnego labiryntu.

Myślisz, że masz wspaniałe życie seksualne? Naprawdę w to wierzysz? Może razem to sprawdzimy?

„TO TYLKO SEX!” to rozpustnie śmieszna i interaktywna sztuka dla dorosłych! To wielki przebój West Endu w opracowaniu artysty kabaretowego Szymona Jachimka – związanego z kabaretem Limo. Reżyserem sztuki jest Giovanni Castellanosa - znany z reżyserowania hitu BOEING, BOEING. Z takim składem „TO TYLKO SEX!” z całą pewnością okaże się jednym z najlepszych spektakli komediowych tego sezonu! Aktorka Olga Bołądź z dużą dozą pikanterii i humoru przedstawi cenne rady i wskazówki które wzbogacą życie erotyczne wszystkich, bez wyjątków ?.

Jeżeli jednak jesteś jednym z niewielu szczęśliwców, którzy nie mają problemów ze swoim życiem seksualnym :) – nie rezygnuj z dobrej zabawy – przyjdź, przyprowadź znajomych i podziel się swoją radą! Humor i śmiech pozwolą na większą otwartość z przymrużeniem oka ?. Kup bilet na hit „TO TYLKO SEX!” – duża dawka śmiechu przez łzy gwarantowana! Gorąco zapraszamy!


PREMIEROWA TRASA SPEKTAKLU

11-13.09.19 – Warszawa – Teatr IMKA
20.09.19 – Gdańsk – Scena Teatralna NOT
22.09.19 – Katowice – Pałac Młodzieży
20.10.19 – Łódź – Teatr Nowy
10.11.19 – Kraków – Teatr Ludowy
12.12.19 – Lublin – Teatr Muzyczny w Lublinie, godz. 19:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety : 70-90 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu

13.12.19 - Toruń - Sala Kameralna CKK Jordanki
14.12.19 – Bydgoszcz – Kino Teatr Adria
18.12.19 – Elbląg – Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu
25.01.20 – Wrocław – ATM Scena na Bielanach
18-20.02.20 – Warszawa – Teatr IMKA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SKRZYPEK NA DACHU

„Skrzypek na dachu” to jeden z najsłynniejszych musicali, którego fabułę oparto na prozie tworzącego w jidysz pisarza Szolema Alejchema. Osadzony w realiach carskiej Rosji sprzed wieku ukazuje codzienne życie mieszkańców Anatewki – i Żydów, i gojów. Głównymi postaciami są mleczarz Tewje, jego żona Gołda i ich młode córki. Ale w „Skrzypku na dachu”, jak zresztą już na początku mówi sam mleczarz, są i inni. Piosenka „Gdybym był bogaczem”, jedna z najbardziej rozpoznawalnych na całym świecie, jest sztandarowym utworem spektaklu. Nie mniej piękne i wzruszające są „To świt, to noc”, „Kwiatku mój”, czy też finałowa „Anatewka”.

Premiera lubelskiego przedstawienia „Skrzypka...” w reżyserii Zbigniewa Czeskiego miała miejsce na scenie legendarnego Domu Kultury Kolejarza. Ten sam (a jednak trochę inny...), wciąż cieszący się wielką popularnością wśród widzów będzie można oglądać na scenie teatru od 26 stycznia 2008.

Libretto: Joseph Stein
Muzyka: Jerry Bock
Teksty piosenek: Sheldon Harnick
Produkcja spektaklu w Nowym Jorku: Harold Prince
Reżyseria i choreografia oryginalnego wystawienia w Nowym Jorku: Jerome Robbins

Reżyseria: Zbigniew Czeski
Przekład libretta: Antoni Marianowicz
Dyrygent: Łukasz Sidoruk
Scenografia: Anna Bobrowska-Ekiert
Choreografia: Henryk Rutkowski
Przygotowanie chóru: Włodzimierz Fruziński
Asystent reżysera: Jarosław Cisowski
Inspicjent: Iwona Jarzyna-Manel


Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny 45 minut, z jedną przerwą.

13 i 14 grudnia, godz. 18:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 60-80 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
NIE TAKI STRASZNY DWÓR - OPERA W PIGUŁCE

spektakl przygotowany we współpracy z Centrum Inicjatyw Artystycznych, specjalnie z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora Stanisława Moniuszki.

Pomysł, inscenizacja i reżyseria: Mariola Zagojska, Adaptacja tekstu i prowadzenie: Paweł Świętorecki, Kierownictwo muzyczne: Agnieszka Schulz-Brzyska

Straszny Dwór? To brzmi dość groźnie. I jeszcze Opera? Ale bez obaw. Nie wszystko jest takie straszne jak nam się wydaje. Nie bójmy się rozpocząć muzycznej edukacji od „Strasznego Dworu”, arcydzieła gatunku jakim jest Opera. Przygotowaliśmy specjalny spektakl dla dzieci i młodzieży, który wprowadzi ich w piękny świat muzyki i elegancki świat Teatru operowego. Możliwe, że dla niektórych będzie to pierwsze zetknięcie z muzyką klasyczną, dlatego wybraliśmy na tę okazję operę Stanisława Moniuszki „Straszny Dwór”, opracowaną w wersji kameralnej i skróconej. Spektakl prezentuje najważniejsze muzyczne fragmenty i sceny połączone narracją, która przybliży treść narodowego dzieła już najmłodszym Widzom. Elementy scenografii, kostiumy z epoki, a przede wszystkim piękne głosy i tańce narodowe z pewnością przysporzą nowe rzesze miłośników opery. Czas trwania 1 godz 15 minut ( bez przerwy). Przedział wiekowy: szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe.

Zapraszamy na spektakl przygotowany specjalnie z okazji przypadającej w tym roku 200. rocznicy urodzin naszego narodowego kompozytora.

Opera? Tak, dlaczego nie?

/w spektaklu wykorzystano kostiumy i elementy scenografii z zasobów Teatru Muzycznego w Lublinie/

16 grudnia, godz. 9:00 i 11:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 35-40 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21

▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
PINOKIO

muzyczna wersja Pinokia w reżyserii Jerzego Turowicza, na motywach powieści C. Collodiego to magiczne widowisko. Drewniany pajac podczas wędrówki po ucieczce od swojego kreatora – cieśli Dżepetta – spotyka parę zachłannych cwaniaków – lisa i kota, zostaje pochwycony i wzięty na smycz przez krewkiego chłopa, zatrudniony do teatru mistrza Ogniojada i ląduje w przepastnym brzuchu ogromnego wieloryba, by w końcu wrócić do domu i zmienić się w prawdziwego chłopca. Barwność i różnorodność scenografii, dynamika, piękne melodie i wymyślne kostiumy sprawiają, że każdorazowo młodzi widzowie zachwycają się bajką i żywiołowo reagują na kolejne przygody małego Pinokia.

Walory edukacyjne widowiska docenili nauczyciele lubelskich szkół, którzy każdego roku powracają do Teatru Muzycznego z kolejnymi rocznikami uczniów.

Czas trwania spektaklu: ok. 2 godziny, z dwiema przerwami.

Reżyseria: Jerzy Turowicz, Kierownictwo muzyczne: Piotr Wujtewicz, Scenografia: Ireneusz Salwa, Choreografia: Marcin Marzec, Muzyka: Janusz Baca

18 i 19 grudnia, godz. 10:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety: 40-50 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
OD OPOLA DO SAN REMO

- to przekrój hitów, które wykonywali znani i do dziś uwielbiani artyści tacy jak: Maryla Rodowicz, Anna Jantar, Anna German, Danuta Rinn, Ewa Demarczyk,  Jerzy Połomski, Andrzej Rosiewicz, Demis Roussos, Drupi, Romina Power i Al Bano, zespoły: 2 plus 1,  Boney M.
Zapraszamy Państwa do wysłuchania największych festiwalowych przebojów w wykonaniu naszych artystów!

Wspaniała zabawa gwarantowana!


29 grudnia, godz. 17:00
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5

Bilety: 60-90 zł
Kontakt : Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21
Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu

PRZETAŃCZYĆ CAŁĄ NOC - KONCERT OPERETKOWO-MUSICALOWY

W koncercie wystąpią
Alicja Węgorzewska-mezzosopran, Paulina Janczaruk-sopran, Mirosław Niewiadomski-tenor, Jakub Gąska-tenor.

Koncert największych przebojów operetkowo-musicalowo w wykonaniu największych gwiazd polskiej sceny operowej.

Alicja Węgorzewska-mezzosopran, Paulina Janczaruk-sopran, Mirosław Niewiadomski-tenor, Jakub Gąska-tenor, z towarzyszeniem orkiestry kameralnej zabiorą Państwa w muzyczną podróż przez tajemne krainy West Endu, niezwykle tereny gorącej Hiszpanii i romantycznych Włoch.

Będzie to niepowtarzalna uczta muzyczna w zaczarowanej krainie opery, operetki i musicalu. W programie znajdą się utwory z Carmen, My Fair Lady, West Side Story, Cygańskiej Miłości czy Hrabiny Maricy. Usłyszeć będzie można porywające czardasze, ogniste habanery, przebojowe, znane i podziwiane arie operowe, operetkowe i musicalowe.

Gwarantujemy światowy poziom koncertu, wzruszenie i emocje długo zostające w pamięci.

Organizator Koncertu Fundacja StartSmart – www.startsmart.com.pl

Bilety: https://www.interticket.pl/program/przetanczyc-cala-noc-sylwestrowy-koncert-goscinny-5441?fbclid=IwAR3H-9TqraBFss_7uYGBcVMT-k06xjlLhXE_c8N4cSV9jbm6L2x-OZV2ssM
 

31 grudnia, godz. 18:00 i 21:30
Scena Teatru Muzycznego w Lublinie, ul. Marii Curie-Skłodowskiej 5
Bilety : 100-120 zł
▶️ Dział sprzedaży i promocji
tel. 81 532 25 21 , tel./fax. 81 534 20 25
▶️ Kasa biletowa : 81/ 532-96-65; kom. 502-662-956
e- mail: [email protected]
www.teatrmuzyczny.eu

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe