Wystawa ,,ENGRAMY” w CSK

  • 15.11.2019, 11:26
  • Marta Kowalczyk
Wystawa ,,ENGRAMY” w CSK CSK / Krzysztof Szymanowicz
Centrum Spotkania Kultur w Lublinie zaprasza dzisiaj, 15 listopada, na wernisaż wystawy ENGRAMY z okazji 30-lecia pracy twórczej prof. Krzysztofa Szymanowicza.

Ekspozycja prezentuje cykl ,,ENGRAMY”, który został rozpoczęty przez grafika w 2010 roku i kontynuowany jest do dnia dzisiejszego. Artysta wkracza w obszary symboli poprzez nakładanie na siebie wielu warstw różnych wielkością matryc z wyciętymi piktogramami. Tematem jego grafik i malarstwa jest wizualny zapis formowania i oddziaływania pamięci na naszą świadomość.

Jak mówi sam artysta: „Cykl traktuję, jako własną próbę zmierzenia się z pamięcią, która pomimo szybkiego rozwoju nauki nadal pozostaje wielką tajemnicą. Nie zajmuję się naukowymi interpretacjami, teoriami pamięci, a staram się odnaleźć pewne podobieństwa w procesie graficznym i malarskim i wykorzystać je do tworzenia nowego ciekawego przekazu”.


Krzysztof Szymanowicz jest wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość głównymi nagrodami: Grand Prix – 9 Międzynarodowe Biennale Małej Formy, Seul, 1996 r., Grand Prix - 11 Konkurs Graficzny im. J. Gielniaka, Jelenia Góra 2003 r., I Nagroda i Złoty Medal – VIII Międzynarodowe Biennale Grafiki Caixanova, Ourense, Hiszpania 2004 r., II Nagroda – Konkurs o nagrodę im. Chodowieckiego na rysunek i grafikę, Sopot 2007., I Nagroda - II Międzynarodowe Triennale Sztuk Graficznych im. T. Kulisiewicza IMPRINT w Warszawie. Ostatnio artysta otrzymał nagrodę im. Pawła Stellera na 10 Triennale Grafiki Polskiej, Katowice 2018 r.

Wernisaż wystawy odbędzie się 15 listopada 2019 r. o godz.16:30 (City Project poziom -1)

Wystawa dostępna będzie w dniach: 16 listopada–1 grudnia 2019 w godz. 10.00-18.00

Wstęp wolny

 


Źródło: Centrum Spotkania Kultur

Marta Kowalczyk

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe