Nowy Park Ludowy *

  • 06.11.2019, 10:44
  • Krzysztof Boguń
Nowy Park Ludowy *
Trwają intensywne prace budowlane przy rewitalizacji Parku Ludowego. Obecnie koncentrują się przede wszystkim na budowie ścieżek pieszych oraz formowaniu nasypów pod alejki. Jednocześnie na terenie parku prowadzone są prace ziemne związane z wykonywaniem drenaży, remontem istniejących rowów odwadniających i wymianą przepustów. Kładzione są fundamenty pod łączącą park z bulwarem kładkę pieszo-rowerową przez Bystrzycę.
W miejscu dawnego amfiteatru powstaje dydaktyczny ogród wodny, w którym obecnie wykonywane są zbrojenia pod fundamenty oraz niezbędne instalacje. W budynku technicznym ogrodu oraz w toaletach kładzione są izolacje przeciwwilgociowe i termiczne.
Równolegle na terenie całego parku kładzione są instalacje elektryczne pod oświetlenie oraz sieć wodno-kanalizacyjna. Trwa także budowa komory przepompowni.
Sukcesywnie sadzone są nowe drzewa. Obecnie zostało wykonanych już 150 nasadzeń, ale do końca tego roku planuje się zasadzenie wszystkich 638 drzew.

Projekt kompleksowej rewitalizacji Parku Ludowego obejmie zagospodarowanie zieleni, powstanie ogrodów i ścieżek dydaktycznych, placów zabaw, siłowni i tras spacerowych, również dla biegaczy oraz rowerzystów. Zakłada utworzenie miejsca aktywnego wypoczynku, dającego szerokie możliwości rekreacji dla różnych grup wiekowych.

Całkowity koszt prac to ponad 34 mln zł, z czego 15 mln zł to środki europejskie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego, w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych.

Planowany termin zakończenia inwestycji to 30 września 2020 roku.

 

* Artykuł Partnera

Poniżej fotorelacja.

fot. Miasto Lublin.

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe