Akwarele w Akwareli Cafe

  • 29.10.2019, 12:32 (aktualizacja 29.10.2019, 12:40)
  • ARAWAK
Akwarele w Akwareli Cafe
Do 31 grudnia potrwa wystawa akwareli " Spacer po Lublinie" Kazimierza Kraczonia w Akwarela Cafe na Starym Mieście przy ul. Rynek 6.

W minioną sobotę 26 października odbył się wernisaż, połączony z pokazem malowania akwareli, podczas którego licznie zgromadzona widownia podziwiała kunszt i warsztat Kazimierza Kraczonia. Artysta chętnie dzielił się swoim doświadczeniem z innymi akwarelistami. Należy przy tym wspomnieć iż prowadzi On w Lublinie własną pracownię architektury oraz autorską szkołę rysunku i malarstwa, gdzie przygotowuje młodzież do studiów architektonicznych.

Sama wystawa to swoisty spacer po najstarszej części miasta, ukazujący w perspektywie artysty " perełki" Koziego Grodu. Wydaje się, że Kazimierz Kraczoń szczególnie upodobał sobie Bramę Krakowską, ale również Grodzką z Wieżą Trynitarską. W pracach twórcy dominują podłużne kadry, co jest dość ciekawym spojrzeniem na architekturę Lublina. Znamienne jest również odtworzenie scenerii na starych uliczkach, genialne wręcz nieprawdopodobne, bo oddające "tętniące życie" tych miejsc. Niezwykle interesujące jest wykorzystanie światła w pokazywaniu tego samego tematu o różnych porach. Pojawiająca się tu zróżnicowana kolorystyka, którą mistrz operuje niezwykle swobodnie, zmusza wręcz widza do refleksji.

Wystawa to okazja do zobaczenia tego co już widzieliśmy z zupełnie innej perspektywy i w niespotykanych barwach. To okazja do zadumy, do zweryfikowania swojego podejścia do tego co nasze, lubelskie. Wystawa Kazimierza Kraczonia wprowadza nas w świat baśni, tym piękniejszej od innych, że traktującej o rodzinnym mieście autora, któremu "na imię" Lublin.

 

Kazimierz Kraczoń ur. w 1973 w Lublinie architekt, rysownik i akwarelista prowadzący własną pracownię architektury. Zafascynowany akwarelą stworzył autorską szkołę rysunku i malarstwa. Przygotowuje młodzież na studia, ale również prowadzi plenery i warsztaty rysunkowe i akwarelowe dla różnych grup wiekowych.

Od lat współpracuje z galeriami i ma na koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych. Jest członkiem Izby Architektów RP, Stowarzyszenia Architektów Polskich oraz Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich.

K.B.

ARAWAK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe