Jak skutecznie kontrolować pracownika w lubelskiej firmie i dbać o jego bezpieczeństwo? *

  • 15.10.2019, 10:54 (aktualizacja 15.10.2019, 12:05)
  • ARAWAK
Jak skutecznie kontrolować pracownika w lubelskiej firmie i dbać o jego bezpieczeństwo? *
Kontrola pracownika w firmie odgrywa bardzo ważną rolę, dlatego też warto dokładnie zapoznać się z najpopularniejszymi i najskuteczniejszymi metodami kontroli swoich podwładnych w miejscu pracy. Kontrola pracowników jest najskuteczniejszym narzędziem do nadzorowania efektów pracy. Pamiętać należy jedynie o tym, aby zachować odpowiedni umiar przy korzystaniu z poszczególnych narzędzi.

Skuteczny monitoring

W dzisiejszych czasach najpopularniejszą metodą kontroli pracowników w firmie jest oczywiście monitoring. Dzięki odpowiednio umieszczonym kamerom można nie tylko dokładnie kontrolować czas pracy, ale również doskonale zabezpieczyć się przed kradzieżami i włamaniami. Pracodawca z Lublina powinien zadbać nie tylko o interes swojego biznesu, ale również o bezpieczeństwo poszczególnych pracowników. Warto jednak wyraźnie zaznaczyć, że zgodnie z prawem nie można umieszczać ukrytych kamer w przebieralniach i toaletach.

 

 

Zobacz ofertę: monitoring - Lublin - KSK Krzysztof Kuzioła.

Monitorowanie komputerów firmowych

Komputery firmowe i wiele innych urządzeń mobilnych mogą być niestety wykorzystywane przez pracowników nie tylko do pracy. Na szczęście dzięki odpowiednim programom monitorującym można błyskawicznie sprawdzić, czym aktualnie zajmują się pracownicy na wybranych stanowiskach komputerowych.

Każdy pracodawca ma prawo nie tylko do sprawdzania komputerów, ale również do monitorowania połączeń nawiązywanych przez telefony firmowe. Istnieją również specjalne aplikacje komputerowe, które blokują dostęp do niektórych stron internetowych. Dzięki takim programom będziemy mieć pewność, że nasi pracownicy nie przeglądają prywatnego Facebooka i nie siedzą godzinami na YouTube.

Zobacz bazę najlepszych firm oferujących monitoring dla firm w Lublinie.

Badanie alkomatem

W wielu branżach alkohol może być sporym problemem. Pamiętać należy jednak o tym, że przy badaniu alkomatem wymagana jest zgoda pracownika. Jeżeli istnieje podejrzenie, że dany pracownik jest po użyciu alkoholu i nie zgadza się na przeprowadzenie badania, to pracodawca nie powinien dopuścić go do pracy.

Przeszukiwanie pracowników

Jeżeli pracodawca chce przeszukiwać szafki, torby albo plecaki swoich pracowników, to musi ich wcześniej o tym poinformować. Zgodnie z aktualnymi przepisami przeszukiwanie pracowników w celu zapobiegania wynoszenia mienia zakładu jest jak najbardziej zgodne z prawem. Ważne jest również to, że pracownicy nie muszą wyrazić zgody na kontrolę.

Dane biometryczne

Zgodnie z przepisami pracodawcy nie mogą żądać od podwładnych danych biometrycznych. Mowa tutaj między innymi o linii papilarnej, obrazu tęczówki oka albo kodzie DNA. Gromadzenia takich danych jest zabronione.

ARAWAK

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe