Zalew Zemborzycki – ukończono remont prawej zapory i budowę nowej przepompowni

  • 04.10.2019, 11:46
  • Patryk Flisek
Zalew Zemborzycki – ukończono remont prawej zapory i budowę nowej przepompowni
Zgodnie z terminem zapisanym w umowie z wykonawcą wyremontowana została prawa zapora Zalewu Zemborzyckiego, powstała też nowa przepompownia wody.

Prace trwały od 30 sierpnia 2018 r. i zakończyły się 30 września roku obecnego. W najbliższych dniach rozpoczną się odbiory. Koszt inwestycji wyniósł około 11,5 mln zł. W wyniku realizacji inwestycji przywrócono pojemność retencyjną zbiornika wynoszącą 6 mln m3. Zakres prac obejmował między innymi rozbiórkę przepompowni, która powstała jeszcze w latach 70. i budowę nowej przepompowni wody w rejonie ul. Grzybowej. Rozbudowany i przebudowany został zbiornik retencyjny o powierzchni lustra wody 1000 m2. Teren dookoła został uporządkowany, utwardzony i ogrodzony. Zadaniem przepompowni jest odwodnienie terenów położonych za zaporą boczną Zalewu. Wykonano remont prawej zapory Zalewu na długości 1,3 km obejmujący: dogęszczanie wraz z uszczelnieniem korpusu zapory, podniesienie rzędnej korony zapory, odtworzenie schodów skarpowych, utwardzenie korony zapory płytami betonowymi, profilację rowu odwadniającego. Zamontowane zostały materace siatkowo-kamienne skarpy, wyremontowano część gruntową zjazdu z ul. Cienistej na koronę zapory.

Patryk Flisek

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe