Policja informuje. Chełm: Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju *

  • 25.07.2019, 10:28
  • Krzysztof Boguń
Policja informuje. Chełm: Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju *
Za rozbój odpowiedzą dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat, którzy pobili i okradli 89-letnią kobietę. Kobieta zaatakowana została we własnym domu i z obrażeniami ciała przewieziona do szpitala. Policjanci odzyskali część skradzionego mienia. Wczoraj sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

W niedzielę dyżurny komendy otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego doszło w centrum Chełma. Z relacji zgłaszającej wynikało, że do mieszkania 89-letniej kobiety przez wyważone okno weszło dwóch mężczyzn. Napastnicy zaatakowali i pobili starszą panią. Skradli z jej mieszkania portfel, telefon komórkowy i obrączkę po czym oddalili się. Pokrzywdzona z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Chełmscy kryminalni wspierani przez policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie zatrzymali następnego dnia prawdopodobnych sprawców. Okazali się nimi dwaj mężczyźni w wieku 37 i 38 lat, którzy nie posiadają stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionego mienia. Obaj wchodzili już wcześniej w konflikt z prawem. Młodszy z nich ma na swoim koncie rozbój. Jak ustalili śledczy mężczyźni kilkukrotnie chcieli też wypłacić pieniądze z bankomatu wykorzystując do tego celu skradzioną wcześniej kartę. Jednak nieznajomość kodu uniemożliwiła im wypłatę. Wczoraj obaj zostali doprowadzeni do sądu, gdzie orzeczono wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego rozbój zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

 

*Źródło; lubelska.policja.gov.pl

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe