Pływacy na medal *

  • 24.07.2019, 12:51
  • Krzysztof Boguń
Pływacy na medal *
Od 18 do 21 lipca zawodnicy AZS UMCS Lublin rywalizowali w Letnich Mistrzostwach Polski 17-18 lat. Zawody rozegrane były w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas zmagań w Drzonkowie akademicy stawali na podium dziesięć razy! Wywalczyli dwa złote, trzy srebrne oraz pięć brązowych medali. Dobre występy zaowocowały 3. miejscem w klasyfikacji punktowej zawodów! W zestawieniu medalowym zielono-biali uplasowali się natomiast na 6. pozycji.

Można śmiało powiedzieć, że to była rywalizacja pod znakiem sztafet. Te łącznie zdobyły dla AZS-u aż sześć medali. Dwukrotnie swoje starty wygrały drużyny kobiece. Ich łupem padły dystanse 4x100 metrów stylem zmiennym oraz 4x200 dowolnym. Pierwsza w składzie: Julia Łysakowska, Barbara Mazurkiewicz, Maja Piotrowicz, Zuzanna Rabiniak zwycięstwo wyszarpała na ostatnich metrach. Drugą ekipę Galicji Kraków pokonała o 0.4 sekundy. Czas zwycięzców to 4:23.67 sekundy. Zdecydowanie bardziej wyraźny był triumf kolejnej drużyny. Ta wystąpiła w zestawieniu prawie identycznym. Zamiast Mai Piotrowicz oglądaliśmy tylko Zofię Kwiatkowską. Podopiecznetrenera Piotra Kasperka wygrały z czasem 8:35.61 sekundy. Przewaga nad następnym zespołem wyniosła ponad sześć sekund! Ta sama drużyna wystartowała z powodzeniem również na dystansie o połowę krótszym (4x100 stylem dowolnym). Tu udało się wywalczyć srebro (3:58.44 sekundy). Znakomicie poradzili sobie też krauliści.Adam Szczerba, Jakub Nowiczkow, Kacper Sobieszuk i Kacper Lech w wyścigu 4x200 zdobyli srebra, natomiast na 4x100 zostali brązowymi medalistami. Ostatni krążek ze wspomnianych sześciu zespołowych stał się udziałem sztafety mieszanej 4x100 metrów stylem zmiennym. Na najniższym stopniu podium stanęli: Jakub Nowiczkow, Bartosz Kotwica, Barbara Mazurkiewicz i Zuzanna Rabiniak (4:06.82 sekundy).

Do czterech krążków w drużynie, dwa kolejne ‒ już indywidualnie dołożyła Mazurkiewicz. Start na 100 motylkiem zakończyła z brązem, natomiast na 200 dowolnym wywalczyła srebro. Dystans dwukrotnie dłuższy był udany dla Aleksandry Wilczewskiej, która była trzecia (4:58.60 sekundy). Jednak do miejsca wyżej zabrakło jedynie 0.23 sekundy. Również na najniższym stopniu podium zmagania na 200 metrów grzbietem zakończył Jakub Nowiczkow. Gratulujemy!

źródło: azs.umcs.pl

fot. Michał Piłat

 

*Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe