Ogród Saski na sportowo - fotorelacja z sobotniego biegu na 5 km

  • 15.07.2019, 12:24 (aktualizacja 15.07.2019, 12:44)
  • Krzysztof Boguń
Ogród Saski na sportowo - fotorelacja z sobotniego biegu na 5 km
13 lipca miała miejsce inauguracja Parkrun w Lublinie. Uczestnicy wydarzenia w pocie czoła zmierzyli się z dystansem 5 km. Bezpłatny bieg będzie odbywał się cyklicznie - miłośnicy maratonów oraz początkujący mogą wykazać się swoją aktywnością fizyczną w soboty o 9:00.

„Parkrun jest oddolną inicjatywą. Nie wymaga to żadnego nakładu finansowego z naszej strony. Nikt nikogo nie krytykuje. Wszyscy biegną tylko i wyłącznie po to, żeby poczuć się dobrze i móc się ruszać, bo wiadomo, że ruch to zdrowie. Inicjatywa ma zachęcić ludzi do aktywnego fizycznie spędzania czasu. Nikt nie narzuca bicia jakichś rekordów. Poza tym jest możliwość śledzenia swoich postępów. Wyniki, które skanowaliśmy są dostępne na stronie i po 3, czy 50 biegach będzie można zobaczyć, jak pobiegłem na początku, gdy byłem chory, podziębiony - jaki postęp zrobiłem w tym czasie” - podaje koordynator biegu Tomasz Dybowski.

 

Jedna z uczestniczek biegu, Natalia, komentuje to wydarzenie następująco: „ Bardzo mi się bieg podobał i uważam, że jak na pierwszy raz, to zorganizowany był super. Trasa, oczywiście, odpowiednio oznakowana, dzięki czemu nie miałam wątpliwości, gdzie biec. Organizatorzy już na początku poinformowali o tym, żeby uważać na ławki. Ponadto, trasa  jest bardzo ciekawa - nie najszybsza, bo jest sporo podbiegów, ale przynajmniej można się wykazać. Na pewno będę tutaj wracać”.

 

Autor: Angelika Stanula

Krzysztof Boguń

Zdjęcia (33)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe