Premier przyjął dymisję senatora Stanisławka

  • 10.07.2019, 14:17
  • Krzysztof Boguń
Premier przyjął dymisję senatora Stanisławka
Sprawa dotyczy niefortunnej wypowiedzi wiceministra Stanisławka sprzed kilku dni. Zasugerował on, że rodzice dzieci, które nie dostały się do liceów powinni szukać alternatywy za granicą.

Rzecznik rządu Piotr Müller określił wypowiedź jako niespójną z działaniami rządu. Tym samym odciął się od niej całkowicie.

Sprawa kilka dni temu wypłynęła po tym, jak na zakończenie artykułu w Kurierze Lubelskim "Sprawdził się czarny scenariusz. Rozpacz uczniów i rodziców" Stanisławek dywaguje nad możliwościami uczenia się poza granicami Polski tych uczniów, którzy nie dostali się do liceów.

Andrzej Stanisławek w związku z zaistniałą sytuacją podał się do dymisji oraz zamieścił oświadczenie, którego treść poniżej publikujemy.

" Oświadczenie

Chciałbym przeprosić wszystkich, którzy poczuli się dotknięci moją wypowiedzią dla „Kuriera Lubelskiego”. Wypowiedzi udzielanej telefonicznie nie autoryzowałem. W trakcie rozmowy wspominałem, że zajmuję się wymianą międzynarodową studentów i taką wymianę w zakresie szkół średnich warto rozwijać.
Natomiast oczywiście nie ma to żadnego związku z trwającą rekrutacją do klas pierwszych.

W poczuciu odpowiedzialności za dobro obozu Zjednoczonej Prawicy postanowiłem jednak złożyć dymisję z funkcji wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego".

Senator Andrzej Stanisławek

 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe