Romuald Lipko z poważnymi kłopotami zdrowotnymi

  • 10.07.2019, 13:14
  • Krzysztof Boguń
Romuald Lipko z poważnymi kłopotami zdrowotnymi
Jeszcze niedawno Polska żyła powrotem na scenę Budki Suflera z nowym wokalistą. Obecnie ten projekt odchodzi na dalszy plan. U lidera zespołu, Romualda Lipki zdiagnozowano chorobę nowotworową.

Budka Suflera ma w planach dużą trasę koncertową, poprzedzoną singlem promującym nową płytę. Cykl występów miałby rozpocząć się jesienią. Krzysztof Cugowski obchodzący w tym roku 50-lecie działalności scenicznej odmówił występów w dawnym składzie, ze względu na projekt solowy. Tym bardziej informacja o chorobie wspaniałego kompozytora i muzyka Romualda Lipki sparaliżowała poczynania i stawia je pod znakiem zapytania. W czerwcu Lipko trafił do szpitala w Warszawie, a obecnie przebywa w renomowanej klinice w Niemczech. Stan zdrowia pana Romualda jest na tyle poważny, że trudno uzyskać ściślejsze informacje. W intencji jego powrotu do zdrowia wierni modli się w parafii pw. św. Andrzeja Boboli - Romuald Lipko bowiem niedawno skomponował hymn pt. " Jego jest tron" z okazji budowy nowego kościoła.

Na fanpeagu Budki Suflera czytamy:

" Bez ostrzeżeń i gróźb…

Romek Lipko, jeden z najważniejszych twórców Polskiej muzyki rozrywkowej ostatniego półwiecza, kreator drogi muzycznej Budki Suflera, nasz przyjaciel, walczy z chorobą nowotworową.

Kilka tygodni temu postawiono wstępną diagnozę. Następnie Romek przebywał w warszawskim szpitalu przy Banacha, a ostatnie dwa tygodnie w klinice w Magdeburgu. To jedyne miejsce na świecie, gdzie podejmuje się walkę z tego typu nowotworami. W Lublinie, Kazimierzu, Warszawie i Magdeburgu byliśmy z nim w stałym kontakcie. Przedwczoraj wróciliśmy z niemieckiej kliniki. Nie nam muzykom relacjonować działania medycyny na najwyższym poziomie, ale zrozumieliśmy jedno. Jest realna szansa zwycięstwa w tej jakże trudnej walce, a stan ducha naszego kolegi jest czynnikiem niezwykle ważnym.

Jeśli Jego rozmowa z kimś z nas była lub jest możliwa, to Romek najchętniej mówi o nowych piosenkach, jesiennych koncertach i nowoczesnych aranżacjach. Mając świadomość swojej dolegliwości planuje i marzy…

Zwracamy się z prośbą do wszystkich, którym piosenki Romka sprawiły kiedykolwiek radość o choćby malutki, ale szczery gest wsparcia, o króciutką, życzliwą myśl, o pełne uśmiechu wspomnienie samego siebie słuchającego Jego muzyki…"

Budka Suflera

Redakcja lubelska.tv z całego serca życzy szybkiego powrotu do zdrowia Panu Romualdowi. Miejmy nadzieję, że już jesienią zobaczymy i usłyszymy Go w nowej odsłonie Budki Suflera.

zdjęcie: Budka Suflera - fanapage.

 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe