Wtorek, 23.07.2019

Wieczorek przy mikrofonie - Oliwier Janiak

  • 25.06.2019, 18:59
  • Marek Wieczorek
20190611_oliwier_janiak_logo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Olivier Janiak, właściwie Piotr Michał Janiak – polski dziennikarz, prezenter telewizyjny, konferansjer, model. Zapraszamy na krótki wywiad z okazji pobytu na Lubelszczyźnie.

 Olivier Janiak to imię nadała mu koleżanka z jednego z pubów we Wrocławiu, w którym Janiak dorabiał w czasach studenckich. Wyróżniał się w ten sposób od innych barmanów o imieniu Piotr, pracujących razem z nim w tym lokalu.Jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego im. H. Kołłątaja w Krotoszynie. W 1998 ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego Administracji. Pracę zawodową rozpoczął jako model, a następnie trafił do telewizji  po udziale w przesłuchaniach na prowadzącego program Big Star Party. Od 2001 prowadzi kulturalno-towarzyski program Co za tydzień. Współprowadził też programy, takie jak m.in.: Co za noc i Dzień dobry TVN oraz  Prowadził wakacyjny cykl programów Miss Polonia 2001 i 2003, w tym realizowane na żywo gale finałowe konkursu. Jest również pomysłodawcą i współprowadzącym programu Projekt plaża. Zwyciężył  w finale pierwszej edycji programu rozrywkowego TVN Taniec z gwiazdami (2005).

W 2006 rozpoczął produkcję kalendarza pt. Dżentelmeni. Dochód ze sprzedaży był przeznaczony na zakup butów dzieciom z najuboższych rodzin.Od 2008 jest redaktorem naczelnym kwartalnika dla mężczyzn „Male Man”. Prywatnie od 2003 jest mężem modelki Karoliny Malinowskiej. Mają trzech synów: Fryderyka, Christiana i Juliana.

Marek Wieczorek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe