Policja informuje. Lublin: Zatrzymani podczas policyjnej akcji "Prędkość"

  • 18.06.2019, 14:16
  • PW
Policja informuje. Lublin: Zatrzymani podczas policyjnej akcji "Prędkość"
Wczoraj podczas policyjnej akcji prędkość, lubelscy funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali 11 praw jazdy. Zatrzymali też 5 nietrzeźwych kierujących. Za jednym z nich policjanci ruszyli w pościg. Kierujący alfą romeo 44-latek po pościgu obwodnicą Lublina został zatrzymany w Ciecierzynie. Badanie alkomatem wykazało prawie 2 promile alkoholu.

Do pościgu doszło wczoraj przed godziną 13.00. na ul. Solidarności w kierunku Warszawy. Policjanci po zakończeniu kontroli drogowa kierującego mercedesem zwrócili uwagę na wyprzedzającą ich alfę romeo. Kierujący nie trzymał toru jazdy i zjeżdżał na sąsiedni pas ruchu. Kierujący nie reagował na podawane sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Po pościgu obwodnicą Lublina kierujący został zatrzymany w Ciecierzynie. Gdy kierujący policyjnym wideorejestratorem zajechał mu drogę, drugi z funkcjonariuszy siłą wyciągnął kierującego alfą z samochodu i zakuł w kajdanki. Kierującym okazał się  44-letni mieszkaniec gminy Bełżyce, który maił w organizmie miał prawie 2 promile alkoholu.

 Wczoraj podczas policyjnych działań wpadło jeszcze 4 innych kierujących w stanie nietrzeźwości  lub pod wpływem środka odurzającego. Przy ul. Tymiankowej policjanci zauważyli pojazd marki Renault master. Na ul. Jana Pawła II podczas próby zatrzymania, kierujący skręcił w ul. Perłową i dalej kontynuował ucieczkę pieszo. Został zatrzymany po kilku minutach przez inny patrol. Badanie alkomatem wykazało, ze był trzeźwy, ale ponieważ jego zachowanie a wcześniej styl jazdy wskazywał, że jest odurzony został przebadany testerem za obecność innych środkowe odurzających. Badanie wykazało obecność THC w jego organizmie.

   Podczas działań policjanci zatrzymali także 8 praw jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Na ul. Lubelskiego Lipca 80 kierujący renault 35-latek jechał o ponad 70 km/h więcej niż dopuszczalna prędkość. Dwóch innych z prędkością prawie 130 km/h zostało zatrzymanych na al. Solidarności.

   Przy tej okazji przypominamy, że od maja zgodnie z przepisami kierowcom, którzy przekroczą dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, prawo jazdy jest odbierane bezpośrednio przez kontrolującego ich policjanta. Jeżeli osoba ta będzie w dalszym ciągu prowadzić pojazd bez prawa jazdy, 3 miesięczny okres, będzie przedłużony do 6 miesięcy. Jeśli kierowca w tym czasie i tak zdecyduje się wsiąść „za kółko”, starosta wyda decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdem. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy. Na ten sam okres (3 miesięcy) uprawnienia do prowadzenia pojazdami utracą kierowcy, którzy przewożą zbyt dużą liczbę osób (przekraczającą liczbę miejsc określoną w dowodzie rejestracyjnym).

Źródło: http://www.lubelska.policja.gov.pl

pw_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe