Lublin na weekend 14-16 czerwca

  • 14.06.2019, 09:23
  • PW
Lublin na weekend 14-16 czerwca
Zobaczcie, co ciekawego dzieje się w Lublinie w najbliższy weekend!

Festiwal Legend Lubelskich 
Czeka nas moc wrażeń! Program dzieli się na 5 kategorii: spektakle teatralne oparte na lokalnych legendach i opowieści improwizowane, warsztaty, spacery (przewodnicy w specjalnych strojach oprowadzą nas po mieście), gry miejskie oraz instalacje. Każdy znajdzie wydarzenie interesujące dla siebie – nie zabraknie atrakcji dla dorosłych oraz warsztatów, gier i zabaw dla najmłodszych. Program realizujemy z wybranymi lokalnymi partnerami, ale także specjalnymi gośćmi z Warszawy, Łucka i Wielkiej Brytanii.

Seanse, spektakle 
„Rodzina Addamsów” to kultowa historia upiornej rodzinki mieszkającej na bagnach w starym, wiktoriańskim zamku. Rodzina Addamsów w koprodukcji Teatru Muzycznego w Poznaniu i Teatru Syrena w Warszawie to przebojowy musical, którego premiera miała miejsce na Broadwayu w 2010 roku. Od początku spektakl przyciągał tłumy widzów, pokazywany był niemal w całej Europie i Ameryce.

Poławiacze Pereł Improv Teatr zapraszają do CSK na pokaz krótkich form improwizowanych w wykonaniu publiczności, improwizatorów i aktorów.

Teatr Osterwy zaprasza na wyjątkowy wieczór poetycki poświęcony jubileuszowi 450 rocznicy Unii Lubelskiej. Dla upamiętnienia tego symbolicznego wydarzenia lubiani i cenieni aktorzy Teatru im. J. Osterwy w Lublinie: Grażyna Jakubecka, Jowita Stępniak i Witold Kopeć zaprezentują fragmenty „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Udział w wieczorku jest całkowicie bezpłatny pod warunkiem, że zabierzecie ze sobą zapał i pozytywną energię!

Kulisy teatru, intryga, miłość i postać historyczna wielkiej XVIII-wiecznej paryskiej aktorki Adrienne Lecouvreur to składniki idealnego libretta operowego. Teatr Stary zaprasza na transmisję The MET: „Adriana Lecouvreur” Francesco Cilèa.

Koncerty 
Zapraszamy na występ watahy na Moście Kultury już w ten piątek. Wystąpi Joryj Kołc.

Lubartowska77 zaprasza na wyjątkowy koncert – Pieśń nad Pieśniami w adaptacji Agnieszki Fiuk z Częstochowy. Wyjątkowość tego muzycznego projektu kryje się w tym, że nie jest to parafraza, nie są to fragmenty, ale całość księgi w 22 utworach. Wraz z Agnieszką zaśpiewa Marta Madejska i Marcin Kupczyk. Występ połączy różne style muzyczne - od spokojnej poezji śpiewanej, do pełnego napięcia tanga.

Spotkania i warsztaty 
Galeria Labirynt zaprasza na spotkanie z Arturem Nowakiem i Agatą Diduszko-Zyglewską zatytułowane: Kto podnosi rękę na Polskę?Debatę na temat polityki w kraju poprowadzi Magdalena Łuczyn.

Nadeszła niespotykana okazja na uczestnictwo w wydarzeniu organizowanym przez Dawida Myśliwca, twórcy i prowadzącego kanał popularnonaukowy Uwaga! Naukowy Bełkot. W czasie wydarzenia będzie można wysłuchać wykładu popularnonaukowego, w którym Dawid opowie o swoich ulubionych historiach ze świata nauki. Przewidziany jest segment na interakcje z publicznością.

Color Fest Party - to największa impreza muzyczna, na którą zaproszeni mogą czuć się wszyscy: dzieci, młodzież, dorośli, całe rodziny z dziećmi, uczniowie i studenci. Po raz pierwszy na Błoniach pod Zamkiem!

Warsztaty Kultury zapraszają na Warsztat stolarski – drewniana lampa w ramach Lekcji Sztuki. Uczestnicy wykonają lampy stołowe z drewna, które będą oryginalną ozdobą każdego wnętrza.

Ola Rzepka i Magda Franczak zaproszą mieszkańców Śródmieścia i Starego Miasta do podzielenia się swoimi opowieściami, zdjęciami, niewywołanymi nigdy kliszami, do uwolnienia stojących za nimi słów i wspomnień. Spotkanie odbywa się w ramach cyklu Dzielnice Kultury.

Do stworzenia zielnika potrzebny jest ciężki sprzęt. Za pomocą wiertarki, sklejki sosnowej, ścisków stolarskich, śrub i papieru ściernego, podczas warsztatów Zielnik | Lubelskie Święto Kwiatów wykonacie drewniane prasy, dzięki którym w łatwy i estetyczny sposób można zacząć katalogować i opisywać zbierane roślinne okazy.

Wystawy 
W Brain Damage Gallery ma miejsce wystawa wyjątkowej kolekcji - różnorodna stylistyka czołowych twórców związanych z graffiti i sztuką uliczną, zunifikowana została identycznym formatem wykonania prac: 2.5 metra x 2.5 metra. 

Przed nami pierwsza samodzielna wystawa prac Tomasza Majewskiego - niegdyś studenta Wydziału Artystycznego UMCS, dziś cenionego ilustratora. Składa się z wybranych ilustracji prasowych, plakatów i okładek książek.

Impresjoniści i postimpresjoniści w trójwymiarze powracają do Lublina. Będzie można zobaczyć ożywione obrazy takich klasyków jak: Monet, Manet, Morisot, Degas, Cezanne, Renoir, Sisley, Whistler, Gauguin, czy Vincent Van Gogh.

Sport 
Globus zaprasza na spektakularny Dual Slalom! Polega on na zjeździe rowerami parami po stromych stokach. Zawody odbywają się metodą pucharową eliminowania kolejnych zawodników. Wygrany zawodnik przechodzi do następnego etapu zawodów zaś przegrany odpada. Nie zabraknie emocji!

Już w niedzielę finał kampanii "Rowerowa Wiosna" w Lublinie! W tym roku peleton powiększą rolkarze z Nightskating Lublin, wszyscy wspólnie przejadą ulicami miasta.

W sobotę kolejna edycja Ninja Race w Lublinie. Zaproszeni są zarówno uczestnicy, jak i kibice!

Rodzinne, dla dzieci 
Już w niedzielę odbędzie się festyn rodzinny i wyścig kaczek na błoniach przy Arenie Lublin. Pomaganie przez zabawę - to proste. Wpłacacie darowiznę i dostajecie kaczkę, która bierze

udział w wyścigu. Pomagając dzieciom, masz szansę na nagrodę!

ParZona Cafe zaprasza na rodzinny piknik w sercu miasta! Przyjdźcie na watę cukrową, animacje, gry i zabawy na trawie, na kocyku i zabierzcie swoje zwierzaki!

Filharmonia im. H. Wieniawskiego w Lublinie prezentuje cykl koncertów dla najmłodszych – „Filharmonia dla malucha”. Koncerty przeznaczone są dla dzieci do 6 roku życia. Tym razem Filharmonia zaprasza na koncert “Z muzyką do lata”.

Teatr im. H. Ch. Andresena zaprasza na Bajki Wilde. Bajki Oscara Wilde’a to wzruszające utwory pisane oryginalnym językiem o uniwersalnych wartościach jak przyjaźń, miłość i poświęcenie, a także o ludzkiej niesprawiedliwości, chciwości – czyli, innymi słowy o świecie, w którym na każdą szlachetność przypada jakaś szpetność. W tym odwiecznym konflikcie tkwi prawda i siła, a wraz z nimi – morał. 

Źródło: lublin.eu

pw_

Zdjęcia (5)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
sawa
sawa 14.06.2019, 18:25
brak dat i godzin wydarzeń

Pozostałe