Słoneczny Wrotków ruszy 20 czerwca

  • 12.06.2019, 09:06
  • PW
Słoneczny Wrotków ruszy 20 czerwca
W czwartek 20 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała, rozpoczniemy nowy sezon w ośrodku Słoneczny Wrotków. Przed nadchodzącymi wakacjami kompleks basenów nad Zalewem Zemborzyckim został poddany największej przebudowie w swojej historii.

Niecki wszystkich basenów w kompleksie zostały wymienione na nowe. Dwa z nich będą miały na stałe podgrzewaną wodę dzięki zamontowanym pompom ciepła. Dodatkowo wszystkie będą mogły być dogrzewane dzięki specjalnej powłoce, którą będzie można przykryć wodę w basenach. Powłoka ta będzie także chroniła baseny przed wszelkimi zanieczyszczeniami, chociażby spadającymi z drzew czy nanoszonymi w czasie silnego wiatru.

 

Nowe są także wszystkie tzw. nogomyje, przez które należy przejść kierując się do basenów. A drewniane pomosty pomiędzy basenami zostały wyremontowane i odświeżone.

 

Przebudowa objęła także wszystkie instalacje zasilające wodne atrakcje ośrodka w wodę i utrzymujące ją w odpowiedniej czystości. W tym celu na terenie ośrodka powstał nawet specjalny budynek, który stał się technicznym sercem całego kompleksu.

 

Wszystkie prace zostały już zakończone i zgłoszone do Inspektoratu Nadzoru Budowlanego. Obecnie czekamy na wydanie tzw. pozwolenia na użytkowanie, dlatego data otwarcia ośrodka została wyznaczona na 20 czerwca. Jednocześnie warto zaznaczyć, że woda we wszystkich atrakcjach kompleksu została już przebadana przez służby sanitarne i dopuszczona do użytku.

 

Słoneczny Wrotków

 

 

Kompleks składa się z 5 basenów rekreacyjnych o różnej wielkości: basenu pływackiego, basenu 25-metrowego, dwóch basenów 12 metrowych oraz 7-metrowego brodzika. Na terenie obiektu  znajduje się również 100-metrowa zjeżdżalnia ,,anakonda”, trójtorowa zjeżdżalnia rodzinna, zjeżdżalnia ,,cebula”, wodny plac zabaw, boisko do siatkówki, wyspa piratów - plac zabaw dla dzieci, restauracja oraz zaplecze sanitarne.

 

Nadzór nad bezpiecznym i prawidłowym funkcjonowaniem kompleksu zapewniają wykwalifikowani ratownicy i wyposażona w monitoring służba ochrony.

 

W pobliżu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego i rekreacyjnego, która w swojej ofercie posiada kajaki jedno i dwu-osobowe, rowery wodne, rowery górskie, sprzęt do windsurfingu. Wypożyczalnia pełni także rolę zaplecza dla obsługi spływów kajakowych.

 

części niepłatnej okalającej kompleks basenowy znajdują się punkty gastronomiczne wraz z infrastrukturą dla klientów i ich dzieci - brodzik z uzdatnioną wodą, place zabaw i urządzenia do ćwiczeń.

 

Kompleks będzie czynny codziennie w godz. 9-20.

 

Cennik ośrodka będzie taki sam, jak w poprzednim sezonie – dzieci do ukończenia 7 roku życia zapłacą 7 zł, młodzież do 18 roku życia 14 zł, a dorośli 21 zł. Czas przebywania w kompleksie jest nielimitowany.


Kąpieliska w Zalewie Zemborzyckim

Równocześnie z otwarciem ośrodka Słoneczny Wrotków zostaną uruchomione kąpieliska w Zalewie Zemborzyckim: od strony Mariny i od strony ośrodka Słoneczny Wrotków. Od 20 czerwca kąpieliska będą objęte nadzorem ratowników wodnych.

Źródło: https://www.mosir.lublin.pl/

pw_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe