Studia licencjackie w Gdyni i Lęborku - jakie są możliwości ? *

  • 03.06.2019, 12:43
  • Krzysztof Boguń
Studia licencjackie w Gdyni i Lęborku - jakie są możliwości ? *
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu z siedzibą w Gdyni prowadzi studia I stopnia. Są to studia licencjackie, które przygotowują absolwentów do studiów magisterskich oraz pracy w danym zawodzie. Uczelnia oferuje różne, atrakcyjne kierunki studiów. Trójmiasto zapewnia studia wyższe na kierunkach Finanse i Rachunkowość, Administracja, Logistyka, Studia prawne lub Menadżersko-Prawne, Bezpieczeństwo Wewnętrzne oraz Podatki i Doradztwo Podatkowe.

Organizacja studiów licencjackich

Studia licencjackie trwają 6 semestrów i mogą odbywać się w trybie studiów dziennych – stacjonarnych oraz niestacjonarnych. W Lęborku odbywają się wyłącznie studia zaoczne. Gdynia prowadzi studia stacjonarne i zaoczne. W zależności od wybranego kierunku, na studiach wykładane są przedmioty podstawowe stanowiące wprowadzenie do przedmiotów kierunkowych, które rozpoczynają się na 3 semestrze.  Na studiach obowiązuje nowoczesny system kształcenia wykorzystujący najbardziej efektywne metody nauczania. Należą do nich zajęcia prowadzone w formie ćwiczeń, warsztatów i zajęć praktycznych oraz szkolenia typu e-learning. Coraz popularniejsze są tzw. wizyty studyjne, a także bardzo efektywne i atrakcyjne analizy przypadków, czyli case studies. Absolwenci studiów I stopnia otrzymują tytuł licencjacki i mogą podjąć studia magisterskie. Gdańsk oferuje kilka uczelni wyższych, gdzie można kontynuować studia II stopnia, a także studia podyplomowe.

Atrakcyjne kierunki studiów

Niezwykle popularnym kierunkiem studiów I stopnia są Studia Menadżersko-Prawne, a ich ukończenie zapewnia absolwentom wiele możliwości zawodowych. Osoby zainteresowane zagadnieniami finansowo- księgowymi czy podatkami mogą podjąć studia na kierunku Podatki i Doradztwo Podatkowe, albo Finanse i Rachunkowość. Więcej szczegółów nt. poszczególnych kierunków studiów znajdziemy na stronie uczelni https://wsaib.pl/kandydaci/studia-i-stopnia

Studia Menadżersko-Prawne – nowoczesny system kształcenia kadr

Studia Menadżersko-Prawne stanowią przykład innowacyjnego podejścia do kształcenia wyższego, które odpowiada potrzebom współczesnego świata. Studia te łączą wiedzę teoretyczną i kompetencje z dwóch różnych dziedzin – Zarządzania i Prawa. Studia te zapewniają przygotowanie do pracy w różnych sektorach na stanowiskach menadżerskich średniego i wyższego stopnia. Pozwalają także na kontynuację studiów w zakresie prawa oraz zarządzania.

Nowoczesne studia logistyczne – nauka i praca jednocześnie

Idea studiów dualnych na kierunku Logistyki łączy naukę z pracą w renomowanej firmie logistyczne Nagel-Group. Dzięki takiej metodzie kształcenia studenci zdobędą wiedzę teoretyczną popartą praktycznymi umiejętnościami, co jest niezwykle cenne w tym zawodzie. Współpraca z Międzynarodowym Stowarzyszeniem InterManager zaowocowała wdrożeniem unikalnego Programu Adopcji Statków. Polega on m.in. na śledzeniu przez studentów położenia statków na morzu i skutecznej komunikacji z załogą w języku angielskim w warunkach utrudnionej łączności. Ten nowatorski projekt pozwala studentom zaznajomić się z różnymi zagadnieniami logistycznymi oraz na konstruktywnym rozwiązywaniu problemów.

 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe