Nowa fabryka CEWAR już produkuje w lubelskiej strefie ekonomicznej*

  • 28.05.2019, 09:25 (aktualizacja 29.05.2019, 10:00)
  • PW
Nowa fabryka CEWAR już produkuje w lubelskiej strefie ekonomicznej*
Spółka CEWAR, producent ultraprecyzyjnych części i nowoczesnych rozwiązań technologicznych dla przemysłu, otwiera fabrykę w lubelskiej podstrefie ekonomicznej na Felinie.

CEWAR realizuje kompleksową obsługę od procesu projektowania po gotowy wyrób
w zakresie obróbki skrawaniem na maszynach CNC wielu gałęzi przemysłu, głównie lotniczego, ale również optycznego, farmaceutycznego, maszynowego, chemicznego, rafineryjnego, motoryzacyjnego, energetyki, a także infrastruktury drogowej.

Zakład produkcyjny spółki CEWAR wraz z powierzchnią biurową zajmuje 3 tys. mkw. powierzchni i został zaprojektowany tak, aby dać możliwość dalszej rozbudowy. Budowa nowej hali produkcyjnej trwała ok. 11 miesięcy. Ze względu na terminową realizację dostaw, firma nie wstrzymała prac produkcyjnych na czas przeprowadzki, cała produkcja była przenoszona w toku prac.

W nowej hali produkcyjnej znajduje się nowoczesny park maszynowy, spółka posiada maszyny Hermle, DMG, Okuma, Doosan, Hwacheon, Tesa. Po uruchomieniu produkcji
w nowym miejscu pracują już wszystkie Centra CNC w ilości 17 sztuk, w tym trzy 5-osiowe Hermle C400. Maszyny te, to czołówka światowej obróbki skrawaniem. Dzięki nim spółka osiąga wysoką wydajność i jakość produkcji. Firma posiada bogate doświadczenie w obróbce takich metali, jak: tytan, hardox, stal nierdzewna, stale narzędziowe i aluminium.

Obecnie CEWAR zatrudnia 60 osób, do końca roku  planowane jest zwiększenie zatrudnienia o kilkanaście etatów, głównie frezerów, tokarzy, ślusarzy, programistów
i konstruktorów.

- Firma właśnie uruchomiła zakład produkcyjny w lubelskiej podstrefie ekonomicznej. Zdecydowaliśmy się na realizację inwestycji na Felinie, ponieważ Specjalna Strefa Ekonomiczna Euro Park Mielec Podstrefa Lublin dynamicznie się rozwija. Obserwujemy jak rozwija się Lublin i lokując naszą fabrykę w podstrefie ekonomicznej, korzystamy z rozwoju miasta mając wsparcie ze strony Wydziału Strategii i Obsługi Inwestorów Urzędu Miasta oraz partnerów ze strefy. My zaś dokładamy swoją cegiełkę do rozwoju przedsiębiorczości
i innowacji w naszym mieście - mówi Stanisław Więch, prezes spółki CEWAR.

- Swoją działalność w Lublinie prowadzimy od 1991 roku, początkowo jako firma handlowa, a od 2012 roku również jako firma produkcyjna. Wiele lat doświadczenia
w branży przemysłowej nauczyło nas, że kluczem do sukcesu jest jakość, terminowość oraz otwartość na oczekiwania i potrzeby Klienta. Jesteśmy zainteresowani zarówno współpracą długofalową, jak i każdym pojedynczym zamówieniem - dodaje prezes.

CEWAR swoje produkty eksportuje do Stanów Zjednoczonych, Francji, Belgii
i Wielkiej Brytanii. Dzisiaj eksport stanowi ok. 30 proc. produkcji spółki.
W perspektywie trzech lat firma planuje zwiększyć eksport o 50-60 proc. W tym czasie planowana jest również budowa kolejnej hali na ok. 2 tys. mkw. oraz dalszy wzrost zatrudnienia.  Wszystko po to, żeby zaspokoić zapotrzebowanie rynku na precyzyjne wyroby i nowoczesne rozwiązania technologiczne. Firma produkuje m.in. części do linii produkcyjnych wykorzystywanych w przemyśle farmaceutycznym. Ponadto wytwarza części i przyrządy lotnicze dla wiodących producentów w Europie i na świecie. Współpracuje m.in. z Leonardo Helicopters (PZL-Świdnik), Pratt & Whitney (producent silników samolotowych)
i Sikorsky (producent śmigłowców i samolotów). Posiada  wdrożony i udokumentowany System Zarządzania Jakością, zgodny z normą BS EN ISO 9001:2008 i Normą Lotniczą
EN 9100:2009.

CEWAR realizuje kompleksową obsługę od procesu projektowania po gotowy wyrób
w zakresie obróbki skrawaniem na maszynach CNC wielu gałęzi przemysłu, głównie lotniczego, ale również optycznego, farmaceutycznego, maszynowego, chemicznego, rafineryjnego, motoryzacyjnego, energetyki, a także infrastruktury drogowej.

*Artykuł partnera

pw_

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe