Miasto na razie nie sprzeda działki kościołowi. Na Ponikwodzie będzie szkoła

  • 04.09.2015, 14:58 (aktualizacja 06.09.2015, 19:16)
  • Dominik Masierak
ponikwoda
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miasto nie sprzeda na razie działek położnych w dzielnicy Ponikwoda na rzecz kościoła. Prezydent Krzysztof Żuk wycofał projekt uchwały, która miała być poddana pod głosowanie na ostatniej sesji rady miasta. Powodem jest niejasna sytuacja prawna jednego z gruntów. Propozycja wywołała obruszenie mieszkańców dzielnicy, którzy od lat walczą o to, by na Ponikwodzie powstał publiczny żłobek i szkoła.

Miasto zapewnia, że na Ponikwodzie na pewno powstanie nowa szkoła, ale na innej działce, którą w tamtym rejonie dysponuje miasto.

Ratusz zamierza także zawrzeć w umowie sprzedaży zapis mówiący o zwrocie 90% bonifikaty jeśli kościół użyje działek do innych celów, niż budynki użyteczności publicznej czy świątynie.

Z takiego rozwiązania zadowolone powinny być wszystkie strony, ale zanim dojdzie do przekazania gruntów kościołowi minie jeszcze trochę czasu. Najpierw bowiem musi wyjaśnić się sytuacja prawna jednej z działek. Na nową szkołę tez trzeba będzie trochę zaczekać, bo najpierw muszą znaleźć się na nią pieniądze. 

Dominik Masierak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe