Fotel Prezesa w lubelskim Ratuszu

  • 16.05.2019, 12:34
  • Krzysztof Boguń
Fotel Prezesa w lubelskim Ratuszu
Fotel Prezesa odbywa się w każdej szkole, w której utworzone jest kolegium. Najbliższy odbędzie się w Urzędzie Miasta 17.05 o godzinie 14.00. Po Ratuszu dzieci oprowadzi Pani Prezydent, Beata Stepaniuk-Kuśmierzak. Dzieci będą miały okazję usłyszeć co nieco o pracy Radnego Miasta, zasiąść w sali obrad, oraz w gabinecie Pani Prezydent. Poza tym będą mogły z balkonu Ratusza podziwiać panoramę naszego miasta!

Fotel Prezesa jest elementem Systemu Motywatorów Zmiany, który przenosi dziecko poza horyzont znanego mu świata do świata, w którym może odnaleźć dla siebie nowe miejsce.

W AKADEMII kładziemy nacisk na to, żeby dziecko zobaczyło nieznany mu dotąd świat na własne oczy i doświadczyło go. Dzięki takiemu podejściu, dziecko nie musi się uczyć, tylko CHCE się uczyć.

Uczeń AKADEMII PRZYSZŁOŚCI spędza ten dzień zasiadając w Fotelu Prezesa dużej firmy lub instytucji. Patrząc na rzeczywistość z tej perspektywy, ma szansę pomyśleć: „kiedyś mogę tu wrócić”. To wyjątkowa wizualizacja przyszłości oraz motywacja do działania.

Po raz kolejny dziecko dostaje sygnał: świat stoi przede mną otworem! To także impuls do

poczucia dumy z samego siebie i okazja do głośnego powiedzenia: „jestem ważny/ważna!”.

Wydarzenie to stanowi niezwykłe źródło inspiracji. To nie tylko poznanie ciekawego miejsca i interesujących osób, lecz również okazja do obudzenia czy umocnienia marzeń, a także zapalenia do rozwoju zainteresowań.

Skąd się wzięła Akademia?
SZLACHETNA PACZKA. Jej wolontariusze podczas rozmów z rodzinami w trudnej sytuacji odkryli zjawisko
„biedy dziedziczonej”. Dzieci z tych rodzin powielały schematy myślenia rodziców – bezsilność, brak wiary we własne możliwości, brak wpływu na swoje życie. Nie można było tego tak zostawić.

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to odpowiedź, reakcja na zastaną sytuację. W tej chwili jest programem ogólnopolskim. Działa w 52 miastach.

Jej historia zaczyna się w roku 2003. Inicjatorem zarówno Paczki, jak i Akademii jest ksiądz Jacek WISONA Stryczek i Stowarzyszenie WIOSNA.

Pracujemy w Systemie Motywatorów Zmiany!
Podopieczni AKADEMII PRZYSZŁOŚCI to mali ludzie „z długą historią”. Szkoły wskazują uczniów z problemami, a my uczymy je wygrywać. AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI przeprowadza dzieci od porażek w szkole do sukcesów w życiu.

Dla nich opracowaliśmy innowacyjną metodę: System Motywatorów Zmiany©.

Pracujemy indywidualnie – metodą tutoringu, stwarzając dziecku możliwości do odkrywania swoich mocnych stron i „lubienia siebie”.

W ten sposób sprawiamy, że dzieci są zmotywowane i przygotowane do dorosłego życia. Nie zmieniamy ich świata, nie usuwamy przeszkód z drogi, ale uczymy, jak sobie w tym świecie radzić.

Co zmienia Akademia ?
85% dzieci poprawia swoje wyniki w nauce;

84% dzieci chce się uczyć;

82% dzieci jest w stanie zdefiniować swoje mocne strony!

* Artykuł Partnera

 

Krzysztof Boguń

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe