Środa, 17.07.2019

Strajk nauczycieli na Lubelszczyźnie

  • 08.04.2019, 12:42
  • Krzysztof Boguń
Strajk nauczycieli na Lubelszczyźnie
W ubiegłym tygodniu do Wydziału Oświaty wpłynęła informacja od dyrektorów placówek oświatowych, z której wynika, że udział w akcji protestacyjnej w dniu 8 kwietnia, zadeklarowało 110 lubelskich placówek.

Jak wynika z informacji rzecznika prasowego Prezydenta m. Lublina: " Jeśli rozmowy związkowców z rządem nie przyniosą kompromisu i dojedzie do strajku, w poniedziałek 8 kwietnia, Wydział Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin będzie przyjmował zgłoszenia od dyrektorów placówek, w których jest problem z zapewnieniem opieki i o potrzebie zorganizowania dodatkowego wsparcia.

 

Niezależnie od tego, w przypadku strajku, zwracamy się do rodziców uczniów lubelskich placówek oświatowych o wyrozumiałość i w miarę możliwości zapewnienie innej formy opieki.

 

Miasto Lublin jest organem prowadzącym dla 155 szkół i placówek oświatowych. W tych jednostkach zatrudnionych jest blisko 6 tysięcy nauczycieli i 3 tysiące pracowników niepedagogicznych. W szkołach na terenie Lublina uczy się ponad 52 tysiące uczniów i wychowanków."

 

W załączniku lista placówek.

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe