Czwartek, 22.08.2019

14 lutego firma Panek zaprasza w Lublinie na niecodzienną randkę *

  • 04.02.2019, 12:50
  • Krzysztof Boguń
14 lutego firma Panek zaprasza w Lublinie na niecodzienną randkę *
Firma PANEK, oferująca usługę carsharingu, organizuje niecodzienny event z okazji Walentynek. To specjalne randki w formule speed date, które odbędą się w samochodach, które na co dzień mieszkańcy Lublina mogą wypożyczyć. 14 lutego od godziny 18:00 Plac Zamkowy zamieni się w romantyczne miejsce spotkań. Partnerem wydarzenia jest Fabryka Cukierków „Pszczółka”.

- W tym roku w Warszawie oraz Lublinie, o tej samej godzinie, w naszych samochodach zasiądzie blisko 100 osób. Każda z nich będzie mogła porozmawiać z kilkudziesięcioma innymi uczestnikami imprezy, w ramach swojej grupy wiekowej. Żeby wziąć udział w wydarzeniu nie trzeba być Klientem usługi PANEK CarSharing, wystarczy zgłosić chęć udziału za pomocą strony internetowej www.panekcs.pl/walentynki przyjść we wskazane miejsce 14 lutego. Bardzo byśmy chcieli dać ludziom trochę szczęścia, mamy nadzieję, że wiele osób znajdzie swoje drugie połowy informuje Katarzyna Panek, Rzecznik firmy PANEK, organizatora Randek w CarSharingu.

Impreza odbędzie równolegle w Lublinie i W Warszawie. Aby wziąć udział w wydarzeniu wystarczy wcześniej się zarejestrować, przyporządkowując się do konkretnej kategorii wiekowej. Bardzo ważne jest jednak, aby pamiętać, aby rezerwacji miejsc dokonywać świadomie, ponieważ zapisując się na event i nie przychodząc, miejsce zostaje niewykorzystane.

Każda osoba, która po wcześniejszej rejestracji weźmie udział w wydarzeniu, nie tylko zyska możliwość poznania miłości swojego życia, otrzyma także zestaw prezentów, które umilą nawet samotny walentynkowy wieczór. Uczestnicy otrzymają cukierki od FC „Pszczółka”, voucher na użytkowanie CarSharingu oraz inne atrakcyjne upominki.

Każda randka trwa 5 minut, sygnał klaksonu oznacza zmianę partnera. Po każdym spotkaniu uczestnik zaznaczy w ankiecie, czy jest zainteresowany nawiązaniem dalszego kontaktu z osobą, z którą się spotkał. Jeśli druga osoba będzie tym także zainteresowana, zostaną im przekazane numery telefonów w celu kontynuowania znajomości.

Partnerem lubelskiej edycji eventu jest „Pszczółka”, która przygotowała słodką niespodziankę dla uczestników.

- Z dużym entuzjazmem włączyliśmy się w tę niecodzienną akcję walentynkową. To bardzo ciekawy i niekonwencjonalny sposób na spędzenie tego wyjątkowego dnia. Mamy nadzieję, że uczestnicy będą się dobrze bawili. Ten event jest początkiem współpracy z firmą Panek, już niedługo będziemy mogli zaoferować mieszkańcom Lublina kolejne ciekawe wydarzenia. - mówi Robert Rudnicki, prezes zarządu Fabryka Cukierków „Pszczółka” Sp. z o.o.

. Więcej informacji na temat eventu na stronie: https://panekcs.pl/speed-dating-z-carsharingiem

 

 

Historia spotkań typu speed date

W 1998 roku w Los Angeles, rabin Yaasov Deyo wymyślił formułę randek fizycznych, gdzie ludzie patrzą sobie prosto w oczy, a nie na zdjęcie w komputerze, nazwał ją- speed dating. Dzięki tej metodzie można poznać kilka, a nawet kilkadziesiąt osób w ciągu jednego wieczoru i wybrać tę, która najbardziej nam się podoba. Na rozmowę z każdą z nich uczestnik ma kilka minut, potem następuje zmiana partnera do rozmów. Wyniki, czyli to, czy partner przypadł nam do gustu, czy też nie, zapisuje się w ankiecie, która pod koniec spotkania wraca do organizatora. Jego rolą jest dobranie w pary osób, które chcą ze sobą randkować dalej. Potem wszystko jest w rękach osób, które przypadły sobie do gustu, to one decydują o kontynuacji znajomości.

 

 

Kilka faktów o Walentynkach

70% Polaków wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia i z roku na rok jest ich coraz więcej. Wierzymy także w randki, lubimy randkować i uważamy, że są niezbędne, także do podtrzymywanie żaru w obecnym związku. Do szczęśliwego życia potrzebny jest nam drugi człowiek, posiadanie szczęśliwej rodziny, jest sensem życia ponad połowy Polaków. Mimo tego, ponad 5 milionów Polaków to single, a jak pokazują badania, do 2030 roku będzie ich aż 7 milionów. Dlaczego się tak dzieje, jak znaleźć miłość?

Jest wiele teorii na temat bycia singlem. Jedni twierdzą, że to wygodne, chociaż mało ekonomiczne. Inni (zdecydowana większość) twierdzi, że szybkość życia powoduje, że mamy coraz mniej czasu na szukanie miłości i dbanie o nią i właśnie to jest prawdziwą przyczyną bycia samemu. Wiele młodych osób chce robić karierę i to jej poświęca czas, który niegdyś przeznaczały na poszukiwanie partnera.

Nie ma lepszego czasu na szukania drugiej połowy, jak walentynki. Święto to powoduje, że podejście do nieznajomego człowieka i zaproszenie go na spotkanie jest łatwiejsze. Wszędzie wokoło jest przecież ta niesamowita atmosfera, pełno serduszek, upominków i pluszowych zabawek. Ta forma poznania drugiego człowieka należy jednak obecnie do rzadkości, gdyż 70% Polaków, zamiast tradycyjnego spotkania, wybiera randkę w internecie. Nic w tym dziwnego, gdyż nasze życie powoli przenosi się do wirtualnej rzeczywistości, dzięki niej dostarczamy sobie większość dóbr niezbędnych do życia. Szukamy mieszkania, pracy, kupujemy ubrania, zamawiamy jedzenie i usługi. Niestety, podczas szukania miłości w sieci natkniemy się na wielu oszustów. Użytkownicy internetu notorycznie zatajają wiek, kłamią co do statusu materialnego i zawodu. W sieci jest to przecież łatwe. Ponad 40% osób, flirtujących w internecie nie szuka miłości, lecz ma nieczyste zamiary. Trzeba się więc mieć na baczności. Może warto powrócić do bardziej tradycyjnych form poznania, albo chociaż możliwości zobaczenia drugiej osoby na żywo?

Ponad 70% Polaków uważa, że zwyczaj obchodzenia walentynek jest dobry, blisko 80% z nich zrobi bliskiej osobie prezent, część osób być może dopiero pozna się w dzień zakochanych. Możliwości poznania drugiej osoby jest dużo, randka w samochodzie, czyli fast dating w CarSharingu to coś wyjątkowego, być może i w tym roku CarSharing zbliży do siebie wielu ludzi, którzy tym razem dadzą sobie wzajemnie zamiast samochodu, trochę miłości.

___________________________________________________________________________

Źródła:

badania CEBOS z 2005 rok, badania CEBOS III 2017 roku, badania GUS na temat sensu życia Polaków, adania „Aktualne problemy i wydarzenia” 2008 rok, Medical News Today (section psychiatry), badania Instytut Badawczy ARC Rynek i Opinia , XI/XII 2017, badania B2B International Kaspersky Lab ,VI 2017 przeprowadzone na grupie 21 081 osób z 32 krajów, badania „Speed dating w Edingurgh”- statystyki z festiwalu naukowego źródło Wikipedia, badanie CEBOS I/II 2013, Wikipedia

 

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe