Wypadek w pobliżu Kraśnika. 3 osoby trafiły do szpitala.

  • 17.08.2018, 13:03 (aktualizacja 17.08.2018, 13:10)
  • Wiktoria Samborska
Wypadek w pobliżu Kraśnika. 3 osoby trafiły do szpitala.
Trzy rozbite pojazdy i trzy osoby w szpitalu – to efekt wypadku, do którego doszło wczoraj po godz. 15.00 na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kowalin. Z ustaleń policjantów wynika, że główną przyczyną zdarzenia była zbyt duża prędkość samochodu ciężarowego, który spowodował wypadek. Szczegóły okoliczności zdarzenia będą wyjaśnione w policyjnym postępowaniu.

Wczoraj po południu na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Kowalin doszło do poważnego wypadku drogowego. Na odcinku drogi, gdzie trwają prace remontowe nawierzchni i wprowadzono  ręczną regulację ruchu, na zatrzymujące się tam samochody najechał ciężarowy DAF. W wyniku najechania ciężarówki na tył osobowego opla, mniejszy pojazd został zepchnięty na poprzedzający go samochód ciężarowy, co doprowadziło do mocnego zniszczenia samochodu osobowego, w którym znajdowały się dwie osoby.

Po uderzeniu, ciężarowy DAF zjechał do przydrożnego rowu ledwo omijając rosnące tam drzewo. W zderzeniu ranne zostały trzy osoby, kierowca i pasażer opla oraz kierowca DAF-a. Wszyscy zostali przetransportowani do szpitala w Kraśniku.

Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący ciężarówką, która najechała na tył opla nie zachował ostrożności i ze zbyt dużą prędkością poruszał się po drodze gdzie występowały ograniczenia w ruchu pojazdów. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Sprawcy wypadku, kierowcy ciężarowego DAF-a, 29 letniemu mieszkańcowi woj. podkarpackiego za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego i spowodowanie realnego zagrożenia życia i zdrowia zatrzymane zostało prawo jazdy.

źródło: lubelska.policja.gov.pl

Wiktoria Samborska

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe