Piątek, 22.03.2019

Uwaga kierowcy! Zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową *

  • 9.04.2018, 13:25 (aktualizacja 09.04.2018 18:01)
  • Krzysztof Boguń
remont_krochmalna.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Informujemy, że wykonawca przebudowy skrzyżowania ul. Krochmalnej z ul. Diamentową w najbliższy wtorek (10 kwietnia) planuje wprowadzić zmiany w organizacji ruchu.

 Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakłada:

  • wyłączenie z ruchu północnej jezdni (po stronie Klubu Jeździeckiego) na odcinku od mostów nad Bystrzycą do wiaduktu kolejowego
  • zorganizowanie ruchu obustronnego na jezdni południowej (po stronie boiska) wymienionych wyżej ulic
  • stopniowe zawężanie jednojezdniowej ul. Krochmalnej, z czterech do dwóch pasów ruchu, na odcinku od ul. Betonowej do skrzyżowania z ul. Diamentową
  • ruchem na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową sterować będzie sygnalizacja świetlna.
Zmiany oznaczają, że od najbliższego wtorku z ruchu wyłączona będzie północna jezdnia ul. Krochmalnej na odcinku dwujezdniowym oraz jezdnia ul. Diamentowej na wysokości hurtowni materiałów budowlanych. Na sąsiedniej jezdni ruch pojazdów zorganizowany będzie w taki sposób, że do dyspozycji będzie po jednym pasie w każdym kierunku. Wjazdem i wyjazdem z jednojezdniowej części ul. Krochmalnej będą te pasy ruchu, które aktualnie służą do zjazdu ze skrzyżowania w ul. Krochmalną w kierunku dworca PKP. Na skrzyżowaniu ul. Krochmalnej z ul. Diamentową zostanie wydzielony pas do skrętu w lewo dla pojazdów jadących od strony ul. Jana Pawła II w stronę dworca PKP.


Ten etap czasowej organizacji ruchu potrwa około 6 miesięcy. Całe zadanie powinno zostać zrealizowane do końca kwietnia przyszłego roku. Inwestycja zakłada budowę skrzyżowania dwupoziomowego ze skrzyżowaniem o ruchu okrężnym z sygnalizacją świetlną.

Prosimy kierowców o zachowanie ostrożności i stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

* Artykuł Partnera

Krzysztof Boguń
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe