Teatrologia nową specjalnością na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej

  • 04.07.2016, 16:49
  • Konrad Sławiński
umcs_teatr.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Świat jest teatrem. Aktorami ludzie, którzy kolejno wchodzą i znikają”. Te słowa Williama Shakespeare'a najlepiej oddają myśl, która przyświeca twórcom nowej specjalności teatralnej zorganizowanej przez Centrum Spotkań Kultur w Lublinie oraz Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej.

Zorganizowana konferencja przybliżyła wszystkim zainteresowanym studentom formę edukacji w czterech różnych kierunkach: technika i technologia sceniczna, menadżer kultury, aktor/reżyser – podstawy warsztatu oraz nowy cyrk i widowiska plenerowe. Zajęcia kierowane przez osoby specjalizujące się w danej dziedzinie, będą ewidentnym autorytetem dla młodzieży, która mogła jedynie podziwiać ich twórczość w roli widza.

Konrad Sławiński

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe