KRAŚNIK BLUES MEETING 2016 - ZAPOWIEDŹ

  • 30.06.2016, 13:22 (aktualizacja 07.09.2017, 11:55)
  • Łukasz Lembryk
kmb.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Celem festiwalu jest promowanie młodych form muzycznych oraz propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Młodzi wykonawcy kwalifikowani są po nadesłaniu materiałów demo, a następnie występują w części konkursowej i są oceniani przez uznanych fachowców z branży bluesa. Walczą przy okazji o bardzo atrakcyjne nagrody i promocję w mediach.

Podczas festiwalu odbywa się przegląd zespołów bluesowych, w którym młode kapele mogą zaistnieć na scenie i zostać zauważonymi. Wykwalifikowane jury złożone z muzyków i dziennikarzy muzycznych wybiera najlepszych, honorując ich atrakcyjnymi nagrodami.

Festiwal to nie tylko nauka i ciężka praca nad własnym warsztatem muzycznym, ale przede wszystkim dobra zabawa, wypoczynek i możliwość nawiązania nowych znajomości wśród muzyków, dzięki którym możliwe jest zrealizowanie marzeń każdego z nich – koncertowania i nagrania płyt. To również zaangażowanie i praca wielu ludzi, którzy ten festiwal tworzą, od lat kochają i czują się z nim związani, w tym sporego grono ciągle młodych wolontariuszy.

27 czerwca 2015 odbyła się już siódma edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki bluesowej, który był organizowany w latach 1999-2004 oraz powrócił ponownie do kalendarza najważniejszych festiwali bluesowych w Polsce w roku 2014.


Konkurs

Do tegorocznej części konkursowej Festiwalu KRAŚNIK BLUES MEETING 2016 zgłosiło się bardzo wielu Wykonawców z całej Polski. Komisja miała duży problem z wybraniem szczęśliwej 10-tki… Po naradach i negocjacjach, postanowiliśmy zmienić nieco zasadę 10-ciu i wybraliśmy SZCZĘŚLIWĄ 13-stkę Zespołów.

Zespoły, które zawalczą o GRAND PRIX Festiwalu KRAŚNIK BLUES MEETING 2016 to:

MANFREDI & JOHNSON, LEVI, KLUCZE, KAREN'S DIET, MARCIN KRUK BAND, IMMUNITET, BLUES PERSPECTIVE BAND, BLUES TIME, BAD RAIN, CHERRIES IN SKI, AP BLUES, THE BLUE SOCKS, OLD WAVE.

Łukasz Lembryk

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe