Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku.

  • 08.04.2016, 10:34
  • contact contact
Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Roku.
Plebiscyt na półmetku

Jeszcze przez tydzień, do 14 kwietnia, można oddawać głosy w plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Roku 2015 organizowanego przez Starostwo Powiatowe w Kraśniku.

Uczestniczy w nim 11 zawodników zgłoszonych przez kluby sportowe. Podajemy aktualne wyniki głosowania w ujęciu procentowym. Swój głos można oddać wchodząc na link: http://ankiety.interaktywnie.com/ankieta/56fe316d81f42/

 

 

Sylwetki kandydatów:

Katarzyna Jargieła – zapaśniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Publicznym Gimnazjum w Stróży. Zdobyła złoto podczas Mistrzostw Polski Młodziczek w Zapasach Kobiet w 2014 r. i 2015 r. Ambitna, perspektywiczna zawodniczka.

Kamil Jastrzębski – zawodnik Szkolnego Klubu Biegowego Kraśnik. W roku 2015 złoty medalista Mistrzostw Polski w Biegach Górskich na krótkim dystansie i Mistrzostw Polski Seniorów w Biegu Alpejskim. Wywalczył też srebrny medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Biegach Górskich w stylu anglosaskim. Zajął 5. miejsce w Pucharze Świata w Biegach Górskich.

Jakub Kalinowski – trenuje w Kraśnickiej Akademii Taekwon-do. Jest aktualnym reprezentantem Polski seniorów w taekwon-do i kickboxingu. Jakub ma na swoim koncie medale Mistrzostw Świata w Kickboxingu oraz Pucharu Świata w Taekwon-do. W całej swojej karierze wywalczył około 50 medali na imprezach rangi mistrzowskiej. W 2015 r. zdobył Mistrzostwo Polski w kickboxingu, medale na Mistrzostwach Polski, Pucharze Polski oraz zawodach międzynarodowych w taekwon-do (Międzynarodowy Mistrz Słowacji oraz Międzynarodowy Mistrz Czech).

Mikołaj Kuśmierczyk – zawodnik Uczniowskiego Klubu Sportowego Karate Tradycyjnego w Kraśniku. W roku 2015 został powołany do Kadry Narodowej, zajął 3. miejsce na Mistrzostwach Europy Juniorów. Na Mistrzostwach Polski Juniorów zdobył srebrny i brązowy medal. Jest zwycięzcą Wojewódzkiej Ligi Karate 2015.

Damian Pietroń – piłkarz Fabrycznego Klubu Sportowego „Stal” Kraśnik. Wieloletni kapitan drużyny, podpora defensywy Stali Kraśnik i dobry duch drużyny. Profesjonalista. Od lat utrzymuje wysoki poziom sportowy oraz jest świetnym przykładem dla młodzieży – zarówno jeżeli chodzi o tryb życia, jak i podejście do treningów.

Kamil Słoniewski – piłkarz Gminnego Klubu Sportowego „Orzeł” Urzędów. Najskuteczniejszy zawodnik klubu w 2015 roku. Ma ogromny wkład w sukcesy drużyny, która w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 A klasy nie przegrała żadnego meczu i zajęła drugie miejsce.

Daniel Szewc – piłkarz Fabrycznego Klubu Sportowego „Stal” Kraśnik. Zdecydowany lider drużyny, najlepszy strzelec oraz jeden z najlepszych strzelców rozgrywek ligowych. Wyróżniający się zawodnik, jeżeli chodzi o asysty przy strzelonych przez kolegów bramkach. Bardzo lubiany i szanowany w środowisku sportowym. Aktualny trener drugiej drużyny rozgrywek ligowych. W przeszłości reprezentant kadry Polski U18.

Kacper Szymanek – siatkarz Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Skałka” Annopol. W 2015 roku został wybrany najlepszym zawodnikiem Wojewódzkiej Ligi Młodzików grającym na pozycji środkowego. Reprezentował klub w wojewódzkich rozgrywkach siatkarskich organizowanych przez lubelski Wojewódzki Związek Piłki Siatkarskiej w kategorii młodzika i juniora, zdobywając m.in. 2. miejsce w I turnieju o mistrzostwo wojewódzkie młodzików i 4 miejsce w II turnieju o mistrzostwo wojewódzkie młodzików oraz 5. miejsce w rozgrywkach o mistrzostwo wojewódzkie juniorów. Jako wybijający się zawodnik otrzymał w ubiegłym roku powołanie do kadry młodzików województwa lubelskiego, do kadry wojewódzkiej Siatkarskich Ośrodków Szkolnych oraz, jako jedyny z województwa lubelskiego, do kadry regionu wschodniego Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Jakub Szymula – zapaśnik Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Suples” Kraśnik. W ubiegłym roku zajął 12. miejsce na Mistrzostwach Europy Kadetów w kat. 85 kg oraz wywalczył 2. miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży. Wygrał Puchar Polski Kadetów.

Dominika Szynkowska – zapaśniczka Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Suples” Kraśnik. W 2015 roku zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Europy Juniorek w kat. 48 kg. Zajęła 1. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorek i w Pucharze Polski Juniorek. Uplasowała się na 7. miejscu podczas Grand Prix Hiszpanii Seniorek.

Dominika Wiśniewska – Ulfik – trenuje w Szkolnym Klubie Biegowym Kraśnik. W ubiegłym roku zdobyła dwa złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Biegach Górskich – w stylu anglosaskim w Międzygórzu i stylu alpejskim w Zawoi. Z sukcesem wystąpiła w Pucharze Świata w Biegach Górskich, zdobywając 3. miejsce w klasyfikacji generalnej i Pucharze Świata w Towerrunning, skąd przywiozła srebro w klasyfikacji generalnej.

contact contact

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe