Beksiński zadziwia Lublinian!

  • 04.03.2016, 16:49
  • Dominika Skabara
beksinski.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
No i stało się! Beksiński w Lublinie. To pierwsza taka wystawa w historii lubelskiego Muzeum na Zamku. Prace eksponowane na wystawie pochodzą ze zbiorów Muzeum Historycznego w Sanoku, rodzinnej miejscowości artysty.

Malarstwo Zdzisława Beksińskiego prezentowane w salach wystawowych Zamku Lubelskiego obejmuje wszystkie dekady jego twórczości – począwszy od lat 50 po początek XXI wieku. Przekrój około 100 prac, które Lublinianie mogą podziwiać do maja, ukazują jak warsztat i język wypowiedzi artysty uległy zmianie  na przestrzeni kilkudziesięciu lat pracy. Wystawę malarstwa uzupełniają prace rysunkowe i graficzne pochodzące z początku twórczości artystycznej Beksińskiego. 

Dominika Skabara

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Strażnik pisowni
Strażnik pisowni 06.03.2016, 09:45
http://sjp.pwn.pl/zasady/;6294…

Pozdrawiam autorkę tekstu :)

Pozostałe