700 tys. zł na działania kulturalne w lubelskich dzielnicach

  • 11.01.2022, 10:42
  • Źródło: Lublin.eu
700 tys. zł na działania kulturalne w lubelskich dzielnicach
Ponad 60 projektów kulturalnych otrzyma wsparcie Miasta Lublin w programie Dzielnice Kultury. Z uwagi na bardzo dużą liczbę złożonych projektów pierwotna kwota przewidzianego wsparcia została zwiększona o 100 tys. zł. Pozwoli to na organizację w 2022 roku przedsięwzięć z zakresu edukacji kulturalnej i realizację wydarzeń artystycznych w większości dzielnic Lublina.

– W naborze projektów na rok 2022 wpłynęło wiele interesujących propozycji, pozwalających na zwiększenie uczestnictwa mieszkanek i mieszkańców dzielnic w kulturze na obszarze niemal całego miasta. Zależy nam, aby koncerty, warsztaty czy imprezy plenerowe odbywały się także w dzielnicach, w których nie ma instytucji kultury, a tym samym dostęp do ich oferty jest trudniejszy. Dlatego szczególnie cenne są te projekty, które zapewniają stałe działania w zakresie edukacji kulturalnej przez cały rok. Przeanalizowaliśmy także zgłoszone pomysły pod kątem przygotowań do Europejskiej Stolicy Młodzieży w 2023 r. i zwiększenia udziału młodzieży w życiu kulturalnym miasta. Pomogli nam w tym nasi młodzi eksperci reprezentujący Młodzieżową Radę Miasta Lublin i Radę Studentów Lublina – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Celem programu Dzielnice Kultury jest zwiększenie potencjału kulturalnego dzielnic Lublina poprzez niwelowanie dysproporcji w dostępie do oferty kulturalnej. Do konkursu na rok 2022 zgłoszonych zostało 95 projektów. Po etapie oceny formalnej do dalszej procedury przeszło 58 wniosków na łączną kwotę oczekiwanych dotacji w wysokości prawie 2,4 mln zł. Ostatecznie, na podstawie rekomendacji Komisji Konkursowej, dotacje przyznane zostały na realizację 63 projektów w 25 dzielnicach Lublina. Jednocześnie, podjęta została decyzja o zwiększeniu puli środków przeznaczonych do rozdysponowania w konkursie o 100 tys. zł. Dzięki temu łączna kwota przyznanych dotacji wynosi 700 tys. zł.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe