Opolscy dyżurni zaopiekowali się w święta bezdomnym 61-latkiem

  • 28.12.2021, 18:53
  • Źródło: Policja Lubelska
Opolscy dyżurni zaopiekowali się w święta bezdomnym 61-latkiem
W noc Bożego Narodzenia dyżurny opolskiej komendy otrzymał zgłoszenie od jednego z lekarzy o tym, że bezdomny 61-latek nie ma dokąd udać się na nocleg. Policjanci wiedzieli, że muszą zrobić wszystko, aby pomóc mężczyźnie w trudnej życiowej sytuacji. Funkcjonariusze podzielili się z 61-latkiem przywiezionymi świątecznymi potrawami, zrobili mu gorącą herbatę po czym zorganizowali miejsce w hotelu, gdzie mógł spędzić czas w cieple i otrzymać posiłek.

W Boże Narodzenie po godzinie 1:00 dyżurny opolskiej jednostki odebrał telefon z prośbą o pomoc. Jeden z lekarzy wyjaśnił, że bezdomny 61-latek, który wcześniej korzystał z pomocy lekarskiej nie ma gdzie spędzić świąt, gdyż jego rodzina nagle wyjechała pozostawiając zamknięte mieszkanie. Dla funkcjonariusza było oczywiste, że w sytuacji kiedy na dworze panuje duży mróz, nie można pozostawić mężczyzny bez pomocy, zwłaszcza w tak szczególnych i uroczystych dniach. Funkcjonariusze podzielili się z 61-latkiem przywiezionymi świątecznymi potrawami i zrobili mu gorącą herbatę. Niełatwo było policjantom znaleźć miejsce, gdzie 61-latek mógłby spędzić święta. Borykając się z wieloma trudnościami funkcjonariusze otrzymali potwierdzenie, że jeden z poniatowskich hoteli jest gotów przyjąć mężczyznę. Policjanci, odwieźli 61-latka w miejsce, gdzie mógł spędzić czas w cieple i otrzymać posiłek. Dzięki postawie opolskich dyżurnych mężczyzna mógł zaznać choć odrobiny świątecznej serdeczności.

Pamiętajmy, że obok nas może przebywać osoba, której życie jest zagrożone z powodu wychłodzenia. W takich sytuacjach uratować człowieka może nasze życzliwe zainteresowanie i poinformowanie odpowiednich służb o osobach bezradnych, samotnych i bezdomnych potrzebujących pomocy. Wystarczy zadzwonić na numer alarmowy 112 i poinformować o tej sytuacji odpowiednie służby. O potrzebujących pomocy możemy również poinformować pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej lub skorzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nie przechodźmy obojętnie obok kogoś, komu może grozić zamarznięcie. Zwróćmy uwagę na sąsiadów, zwłaszcza tych samotnych i starszych, czy są przygotowani do zimy. Mogą oni otrzymać doraźną pomoc w placówkach pomocy społecznej.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe