Nowy wybieg dla psów na osiedlu LSM

  • 28.12.2021, 14:05 (aktualizacja 31.12.2021, 18:49)
  • Źródło: Lublin.eu
Nowy wybieg dla psów na osiedlu LSM
Na terenach zielonych przy skrzyżowaniu ul. Filaretów z ul. Głęboką powstał nowy wybieg dla psów, który zostanie udostępniony od Nowego Roku. To już kolejny, bo dziesiąty tego typu obiekt w mieście.

 

– Właściciele lubelskich czworonogów zyskali kolejne zielone miejsce, w które mogą wybrać się ze swoim pupilem na spacer. Wybieg to spełnienie oczekiwań samych mieszkańców, gdyż środki na to zadanie przeznaczyliśmy z rezerwy celowej budżetu miasta będącej w dyspozycji Rady Dzielnicy Rury – mówi Artur Szymczyk, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Inwestycji i Rozwoju.

Do dyspozycji czworonogów będzie kwadratowy wybieg o powierzchni 400 m2, ogrodzony konstrukcją panelową z dwiema furtkami i śluzą. Zadbano także o elementy małej architektury – kosze na śmieci (w tym na psie odchody) i ławkę, na której właściciele zwierząt mogą odpocząć. Do urządzenia wybiegu wykorzystano istniejący trawnik i zieleń. Na placu obowiązuje regulamin, z którym każdy użytkownik wybiegu powinien się zapoznać.

Koszt urządzenia wybiegu wyniósł 25 tys. zł.

Wraz z udostępnieniem nowego terenu, do dyspozycji właścicieli psów w Lublinie będzie 10 ogólnodostępnych wybiegów zlokalizowanych w pobliżu ulic: Ogródkowej, Rąblowskiej, Koncertowej, Dziewanny, Rzeszowskiej, Wołyńskiej, a także w Parku Ludowym, gdzie w ubiegłym roku oddano do użytku trzy nowe wybiegi.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe