Ruszył projekt Poznaj Piwnicę pod Fortuną

  • 15.10.2021, 10:53
  • Źródło: Lublin.eu
Ruszył projekt Poznaj Piwnicę pod Fortuną
Stowarzyszenie Otwieracz wspólnie z Piwnicą pod Fortuną ( Ośrodek "Brama Grodzka - Teatr NN" w Lublinie) oraz Miastem Lublin zadbają o dostępność Piwnicy pod Fortuną.

W ramach projektu powstaną tyflografiki, czyli materiały dotykowe dla osób z niepełnosprawnością wzroku, które pozwolą na zapoznanie się z przedstawionymi na 9 polichromiach obrazami i motywami.

Zostanie zrealizowany film z oprowadzania po Piwnicy pod Fortuną. W filmie zostanie wprowadzona audiodeskrypcja, napisy dla osób niesłyszących i słabosłyszących oraz tłumaczenie na polski język migowy.

Ponadto przeprowadzone zostanie 6 warsztatów dla mieszkańców i mieszkanek Lublina, w tym osób z niepełnosprawnościami, przybliżających historię Piwnicy pod Fortuną oraz tradycję i kulturę w Lublinie w tamtym okresie.

Piwnica pod Fortuną jest unikatowym i ważnym zabytkiem na mapie Lublina. Chcemy, by mogły ją zwiedzać, w miarę możliwości, także osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności. To niezwykle ważne, by dziedzictwo kulturowe było w równym stopniu dostępne dla wszystkich.

Michalina Broda, koordynatorka projektu

Projekt dofinansowano w ramach programu Narodowego Instytutu Dziedzictwa – Wspólnie dla dziedzictwa.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe