Kończy się czas na oddanie głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego

  • 07.10.2021, 16:17
  • Źródło: Lublin.eu
Kończy się czas na oddanie głosu na projekty Budżetu Obywatelskiego
Przypominamy, że do 10 października trwa głosowanie na projekty Budżetu Obywatelskiego. Na ostatecznej liście projektów do głosowania znajdują się 154 projekty, wśród których 106 to projekty dzielnicowe, a 48 – ogólnomiejskie. To mieszkańcy swoimi głosami zdecydują, które z nich będą realizowane. Do tej pory w głosowaniu internetowym udział wzięło 10146 osób.

– Udział w głosowaniu na projekty Budżetu Obywatelskiego to wyraz lokalnej solidarności i cegiełka w budowaniu najbliższej i trochę szerszej lokalnej przestrzeni. Wspierając projekty pokazujemy, że zależy nam na wspólnych działaniach, które dostosowują miasto do potrzeb mieszkańców. Zachęcam, aby nie odkładać udziału w głosowaniu na ostatnią chwilę – mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

Oddanie głosu jest przywilejem każdego zameldowanego mieszkańca Lublina oraz osób, które zadeklarują, że mieszkają w Lublinie i dopiszą się na listę głosujących. Można to zrobić w punkcie do głosowania. Nie ma ograniczeń wiekowych. Każda osoba ma do dyspozycji 4 głosy: 2 na projekty dzielnicowe i 2 na ogólnomiejskie. Możemy zagłosować elektronicznie lub osobiście.

Aby zagłosować w wersji tradycyjnej – poprzez papierową kartę, należy osobiście stawić się w wyznaczonym punkcie do głosowania i wrzucić wypełnioną kartę do urny. Dla wygody punkty zlokalizowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców, przy ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, Szaserów 13-15,  Kleeberga 12a i Wolska 11 (czynne do poniedziałku do piątku w godzinach od 7.45 do 15.15) oraz filiach Miejskiej Biblioteki Publicznej, których wykaz znajduje się w załączniku. Godziny pracy punktów do głosowania pokrywają się z godzinami pracy tych placówek.

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę decyduje.lublin.eu/pl/budzet-obywatelski-l/glosowanie/. W formularz należy wpisać dane – imię i nazwisko oraz 4 ostatnie cyfry numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Na jeden numer telefonu/adres e-mail może się zarejestrować do głosowania maksymalnie 5 osób. Aby ułatwić mieszkańcom głosowanie elektroniczne przygotowana została krótka instrukcja dostępna na stronie www.lublin.eu/budzetobywatelski

Budżet Obywatelski Miasta Lublin, nazywany także budżetem partycypacyjnym, to część budżetu miasta, o przeznaczeniu której decydują bezpośrednio mieszkańcy poprzez głosowanie.

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe