Pijani rodzice

  • 13.09.2021, 11:17
  • Źródło: Policja Lubelska
Pijani rodzice
Ponad 2 promile miała matka, pod opieką której znajdował się jej 4 letni syn. Ojciec chłopca który przyszedł w trakcie policyjnej interwencji do mieszkania również miał 2 promile. Chłopczykiem zaopiekowała się rodzina. O zaistniałej sytuacji zostanie poinformowany Sąd do spraw Rodziny i Nieletnich.

W sobotę popołudniu około godziny 15:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał informacje, że  w jednej z miejscowości w gminie Biszcza nietrzeźwi rodzice sprawują opiekę nad małym dzieckiem. Policjanci na miejscu potwierdzili zgłoszenie. Pod wskazanym adresem znajdował się chłopczyk w wieku 4 lat oraz jego 47 – letnia matka, która jak wykazało przeprowadzone przez policjantów badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu miała ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

W trakcie policyjnej interwenci do mieszkania przyszedł 63 – letni ojciec dziecka, który miał 2 promile alkoholu. Chłopczyk trafił pod opiekę rodziny. Policjanci będą ustalać czy swoim zachowaniem narazili malucha na niebezpieczeństwo utraty życia bądź zdrowia. O sprawie zostanie również poinformowany Sąd do spraw Rodziny i Nieletnich.

Przypominamy, że zgodnie z prawem za narażenie na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia dzieci grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują i przypominają - alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby upojone alkoholem często zapominają o obowiązku opieki nad dziećmi, które wymagają ciągłej kontroli.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe