Akcja „Narodowe Czytanie” 2021

  • 03.09.2021, 08:10
  • Paulina Beczek
Akcja „Narodowe Czytanie” 2021
W sobotę 4 września odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja Narodowego Czytania. Tegoroczną lekturą jest "Moralność pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej – dramat, w którym autorka krytykuje obłudę, hipokryzję oraz fałszywą moralność.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 roku. Została zainicjowana wspólną lekturą „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. Udział w inicjatywie weźmie wiele lubelskich placówek. Fragmenty dramatu będą czytane jednocześnie w godz. 12:00 – 16:00 na Placu Litewskim i na schodach Ratusza (Plac Władysława Łokietka 1). Wydarzenie odbędzie się także m.in. w Dworku Kościuszków na terenie Ogrodu Botanicznego UMCS o godz. 11:00.

Paulina Beczek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe