Oszustwo na portalu ogłoszeniowym. Mieszkanka gminy Cyców chcąc sprzedać sukienkę straciła pieniądze

  • 01.09.2021, 13:27
  • Źródło: Policja Lubelska
Oszustwo na portalu ogłoszeniowym. Mieszkanka gminy Cyców chcąc sprzedać… Policja Lubelska
Łęczyńscy policjanci po raz kolejny zostali powiadomieni o oszustwie na portalu ogłoszeniowym. Mieszkanka gminy Cyców wystawiła do sprzedaży sukienkę. Zawierzyła potencjalnemu klientowi, weszła w przesłany przez niego link i postępował zgodnie z instrukcjami. Po podaniu danych wrażliwych swojej karty i bankowości internetowej z konta zgłaszającej zniknęło 400 złotych. Pamiętajmy zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy.

Wczoraj do policjantów z łęczyńskiej komendy zgłosiła się mieszkanka gminy Cyców.  Poinformowała funkcjonariuszy, że padł ofiarą oszusta na popularnym portalu ogłoszeniowym.

Z relacji zgłaszającej wynikało, że wystawiła na portalu aukcyjnym OLX do sprzedaży sukienkę. Za pośrednictwem komunikatora internetowego WhatsApp skontaktowała się z nią potencjalna klientka zainteresowana zakupem.

W celu zrealizowania transakcji, oszustka przesłała przez komunikator link. Kobieta postępowała zgodnie z instrukcjami. Po wejściu w przesłany link wpisała pesel, dane swojej karty oraz hasło do bankowości internetowej. Następnie kontakt z kupującym się zerwał. Jak się potem okazało z konta zgłaszającej zniknęły pieniądze w kwocie 400 złotych.

Apelujemy o ostrożność. Pamiętajmy! Weryfikujmy kto i co do nas pisze. Na stronie serwisu ogłoszeniowego OLX możemy przeczytać „Prowadź rozmowy w ramach czatu OLX - tutaj są one bezpieczne. Nie klikaj w żadne zewnętrzne linki umożliwiające płatność.

Źródło: Policja Lubelska

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe