Minimalna ilość odpadów. Politechnika Lubelska rozpoczyna współpracę ze spółką Enea Innowacje

  • 30.08.2021, 11:28
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Minimalna ilość odpadów. Politechnika Lubelska rozpoczyna współpracę ze… Politechnika Lubelska - logo
Naukowcy z Politechniki Lubelskiej razem ze specjalistami z Enea Innowacje będą wspólnie uczestniczyli w projektach badawczo-rozwojowych dotyczących ograniczenia odpadów przemysłowych. Umowę rozpoczynającą współpracę w tym zakresie we wtorek 31 sierpnia 2021 r. o godz. 11.00 w rektoracie podpiszą rektor Politechniki Lubelskiej prof. Zbigniew Pater oraz prezes Enea Innowacje Jacek Dziuba.

W trosce o naturę i zgodnie z wytycznymi środowiskowymi, opracowywana zostanie technologia utylizacji paneli fotowoltaicznych oraz powstanie metoda zagospodarowania popiołów lotnych ze współspalania biomasy. Rozwiązania technologiczne przyczynią się do poprawy jakości środowiska naturalnego. Chodzi o takie wykorzystanie odpadów przemysłowych, aby je powtórnie zastosować w produkcji oraz jak najbardziej zminimalizować ich ilość.

– Politechnika Lubelska jest uczelnią techniczną i komercjalizacja badań naukowych to kierunek, w którym powinniśmy podążać. Dlatego podpisanie umowy z Eena Innowacje stanowi ważny krok w kierunku ścisłej współpracy nauki z otoczeniem gospodarczym. Tematy, które będziemy razem realizować są bardzo ciekawe i mogą przynieść korzyści nie tylko naszym instytucjom, ale również przemysłowi i środowisku w postaci wdrożenia wypracowanych rozwiązań – mówi prof. Zbigniew Pater.

– Naszym celem jest wykreowanie, wdrożenie i stosowanie innowacji w obszarze szeroko rozumianej energetyki, dedykowanych m.in. liniom biznesowym i spółkom z Grupy Enea. Jestem przekonany, że taką możliwość da nam nawiązanie współpracy z Politechniką Lubelską i jej naukowcami – podkreśla Jacek Dziuba.

Enea Innowacje poszukuje innowacyjnych rozwiązań, które przyczynią się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla oraz będą wykorzystywać najnowsze możliwości technologiczne

w celu optymalizacji i zwiększenia efektywności systemu energetycznego.

W obszarze zainteresowań Enea Innowacje znajdują się gospodarka o obiegu zamkniętym, magazynowanie energii i nowe technologie OZE, elektromobilność, smart city, big data, sztuczna inteligencja, automatyzacja procesów przesyłowych i sprzedażowych z klientem końcowym.

 

 

 

 

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe