Pierwsze wyniki rekrutacji na KUL. Jakie kierunki cieszyły się największą popularnością?

  • 16.07.2021, 11:45
  • Źródło: Katolicki Uniwersytet Lubelski
Pierwsze wyniki rekrutacji na KUL. Jakie kierunki cieszyły się największą… Katolicki Uniwersytet Lubelski
Blisko 4600 kandydatów zarejestrowało się na studia w pierwszym etapie rekrutacji na KUL. Uniwersytet przygotował dla maturzystów 2,5 tys. miejsc na pięćdziesięciu kierunkach studiów. Do końca tego tygodnia kandydaci mają czas na złożenie dokumentów. Po 21 lipca rozpocznie się nabór wolny.

Największym zainteresowaniem cieszyła się tegoroczna nowość – kryminologia. O jedno miejsce ubiegało się sześciu kandydatów. W czołówce najchętniej wybieranych kierunków znalazły się psychologia, pielęgniarstwo, sinologia, filologia angielska, lingwistyka stosowana - specjalność język rosyjski z językiem angielskim, prawo, zarządzanie, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Katolicki Uniwersytet Lubelski po raz pierwszy prowadził rekrutację na położnictwo – są już zapełnione listy. Duże zainteresowanie nowymi kierunkami wskazuje, jakie są potrzeby wśród kandydatów, ale także na rynku pracy. Nie maleje popularność takich kierunków jak: hispanistyka, italianistyka, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, informatyka, administracja, pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna.

Jeśli chodzi o liczbę kandydatów na jedno miejsce najlepiej wypadła wspomniana kryminologia – 5,73, psychologia – 5,64, pielęgniarstwo – 3,23, sinologia – 3, filologia angielska – 2,95, zarządzanie – 2,58, prawo – 2,07.

Psychologia odnotowała także największą liczbę zarejestrowanych osób – 451, na kolejnych pozycjach ulokowały się: prawo (373), filologia angielska (295 osób), kryminologia (229) .
Do 15 lipca trwa nabór na studia II stopnia. Rekrutujemy również na administrację w Filii KUL w Stalowej Woli, gdzie prowadzone są również studia z dietetyki oraz inżynierii środowiska.
Cieszy nas również, że mimo ograniczeń związanych z zagrożeniem epidemicznym liczba kandydatów z zagranicy na studia prowadzone w języku polskim jest wyższa niż w roku ubiegłym. To ponad 150 osób z takich krajów jak Białoruś, Ukraina, Czechy, Rosja, Uzbekistan, Kazachstan. Na studia anglojęzyczne zainteresowanie jest większe niż w roku ubiegłym, już zostało przyjętych ponad 200 kandydatów.


Po 21 lipca KUL ogłosi nabór dodatkowy na kierunki, na których zostaną wolne miejsca. Będzie to nabór w trybie wolnym – osoby, które będą spełniały warunki rekrutacji na dany kierunek będą przyjmowane w kolejności zgłoszeń. Nabór do Szkoły Doktorskiej KUL rozpocznie się 28 lipca i potrwa do 29 sierpnia br. W ofercie jest 11 dyscyplin.
Szczegółową ofertę oraz zasady rekrutacji na poszczególne kierunki znaleźć można w naszym serwisie dla kandydatów na stronie: kandydat.kul.pl. Zachęcamy też gorąco do śledzenia naszych profili na portalach społecznościowych.

 

Źródło: Katolicki Uniwersytet Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe