Performans Filipa Kijowskiego „Covfefe” w Galerii Labirynt

  • 15.07.2021, 15:37
  • Źródło: Redakcja Lubelska.tv
Performans Filipa Kijowskiego „Covfefe” w Galerii Labirynt Lublin.eu
„Covfefe” – to słowo, którego użył w tweecie Donald Trump, a cały świat zaczął się zastanawiać, co znaczy i jak się je wymawia. Na cześć „covfefe” powstawały memy i piosenki. Dla Filipa Kijowskiego stanowi ono metaforę zamieszania i rozmaitych napięć, które towarzyszą naszemu doświadczaniu rzeczywistości.

Performans Filipa Kijowskie odbędzie się 17 lipca o godzinie 19:00 w Galerii Labirynt.

W ciągu ostatniego roku obserwowałem nieprzewidywalność wydarzeń, które działy się wokół mnie. Miałem wrażenie, że z dnia na dzień głupieję, choć przez cały ten czas zdobywałem wiedzę. Ale to właśnie dzięki temu nauczyłem się akceptować to, że nie wiem, co się wydarzy jutro czy nawet za minutę. Był to okres wielu zmian i chwiejności, wypełniony momentami skupienia, zmieniającego się ponownie w dekoncentrację – opisuje artysta.

Performance składa się kontemplacji stanów, przeżyć, emocji, które zostają przepracowane i ufizycznione poprzez ruch. W tej symbolicznej przestrzeni, która stanowi rodzaj portalu między światem wewnętrznym i zewnętrznym, Filip Kijowski dzięki improwizacji szuka ich wzajemnych powiązań. Jednocześnie wprowadza w chaos elementy kontroli i planu.

Ale gdy wydaje się nam, że wiemy, czym i o czym jest ów rodzaj niewysłowionego języka, wszystko zostaje wywrócone do góry nogami. Rzeczywistość nagle pęka i zamienia się w swój własny absurdalny pastisz.

Wstęp bezpłatny

Źródło: Redakcja Lubelska.tv

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe