Jazz zawładnął Lublinem - trwa 12. Lublin Jazz Festiwal!

  • 14.07.2021, 10:58
  • Źródło: Lublin.eu
Jazz zawładnął Lublinem - trwa 12. Lublin Jazz Festiwal!
Centrum miasta wypełniły jazzowe rytmy. Rozpoczynającą się 12. edycję Lublin Jazz Festiwalu otworzył koncert grupy, która zabrała publiczność w podróż po muzyce obecnej w polskim kinie lat 60.

Not For Saleotwiera się w nowej karcie -  bo to o nich mowa, zaproponują słuchaczom kultowe utwory ikon polskiego jazzu, takich jak Krzysztof Komeda, ale w odświeżonych aranżacjach. Muzycy zaprezentują repertuar z wydanej wiosną płyty "Alibi". Z kolei Aleksandra Kutrzepa Quartet otwiera się w nowej karciepołączy siły z Mikołajem Trzaską czyli autorem muzyki do takich filmów jak "Róża", "Wołyń" czy "Kler". Instrumentaliści zaprezentują materiał z albumu „No One Knows Where”. Spontaniczna improwizacja oraz medytacyjny trans to coś, to ma do zaproponowania instrumentalna orkiestra/kolektyw Mikorelementyotwiera się w nowej karcie.

Na scenie Wirydarza Centrum Kultury zagra też ze swoim składem Piotr Damasiewiczotwiera się w nowej karcie. Muzycy podejmą się reinterpretacji płyty "Sent" autorstwa Andrzeja Trzaskowskiego, a do współpracy zaprosili amerykańskiego saksofonistę Davida Murraya. James Holden i Wacław Zimpelotwiera się w nowej karcie przygotowali wydarzenie audiowizualne. W ich wykonaniu zabrzmią improwizowane partie klarnetu połączone z modularnymi syntezatorami. Czołowi artyści młodego pokolenia w Polsce wypełnią przestrzeń Wirydarza mocniejszymi brzmieniami. Emil Miszk & The Sonic Syndicateotwiera się w nowej karcie zagrają kompozycje zaaranżowane z pazurem i smakiem. 

Oprócz tego w programie koncerty Billy Hart Quartetotwiera się w nowej karcie i Tomasza Dąbrowskiegootwiera się w nowej karcie w towarzystwie Istnień Poszczególnych. Ta grupa poświęciła swój projekt pamięci jednego z najważniejszych muzyków na polskiej i europejskiej scenie jazzowej – Tomasza Stańki. Z kolei Piotr Baron Quartet otwiera się w nowej karciezaprezentuje utwory Zbigniewa Wodeckiego w niestandardowych aranżacjach. Usłyszymy też gości z Austrii czyli zespół Primotwiera się w nowej karcie


Lublin Jazz Festiwal to nie tylko muzyka. Wydarzeniu towarzyszą: wystawa "Jazz Tyrmanda" oraz spotkanie autorskie
wokół autobiografii Mikołaja Trzaski. Festiwal zakończy Jam session. 

Bilety są dostępne w kasie Centrum Kultury lub online.
Szczegółowy programotwiera się w nowej karcie

12. Lublin Jazz Festiwal
12-18 lipca 2021
Centrum Kultury w Lublinie

Źródło: Lublin.eu

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu _______. _________ z siedzibą w ________ jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe