Reklama

Wypadki z udziałem pieszych

Do dwóch wypadków z udziałem pieszych doszło wczoraj w powiecie chełmskim. W Buśnie 50 latek kierujący dostawczym volkswagenem śmiertelnie potrącił 61 letniego pieszego. Natomiast w Łowczy-Kolonia kierujący fiatem ducato na prostym odcinku drogi potrącił pieszego 30 latka, który poruszał się niewłaściwą stroną drogi. Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Kierujący byli trzeźwi.
  • Źródło: Policja Lubelska
Wypadki z udziałem pieszych

Autor: Przejście dla pieszych/fot. Pixabay

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny chełmskiej Policji otrzymał zgłoszenie o dwóch wypadkach drogowych. Pierwszy miał miejsce w Buśnie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem dostawczym marki Volkswagen 50 letni mężczyzna z Leżajska jadąc w kierunku Chełma w obszarze niezabudowanym i nieoświetlonym na prostym odcinku drogi w trakcie wymijania z innym samochodem potrącił pieszego. 61 latek  poruszał się w jego stronę środkiem jego pasa.

Policjanci na miejscu podjęli reanimację i prowadzili ją do czasu przybycia karetki pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala. Niestety w wyniku poniesionych obrażeń zmarł.

Kolejny wypadek z udziałem pieszego miał miejsce w Łowczy-Kolonia. 61 letni mężczyzna z gminy Sawin kierujący samochodem marki Fiat Ducato poza obszarem zabudowanym na prostym odcinku drogi potrącił lusterkiem nietrzeźwego 30 letniego pieszego. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze będący na miejscu pieszy nie posiadał elementów odblaskowych oraz poruszał się niewłaściwą stroną drogi. Badanie alkomatem wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna z obrażeniami ciała został zabrany do szpitala, jednak jego życiu nic nie zagraża.

W obydwu wypadkach kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Apelujemy o rozwagę i bezpieczeństwo na drodze! Elementy odblaskowe mogą uchronić nas przed utratą życia dlatego warto je posiadać na odzieży lub podręcznych przedmiotach.

Przypominamy, że pieszy ma obowiązek m.in.:


- Korzystać z chodnika lub drogi dla pieszych, a w razie ich braku z pobocza;

- Jeżeli nie ma pobocza, pieszy może korzystać z jezdni pod warunkiem zajmowania miejsca jak najbliżej jej krawędzi i ustępowania miejsca nadjeżdżającemu pojazdowi;

- Idąc po poboczu lub jezdni jest obowiązany iść lewą stroną drogi;

- Pieszy poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym jest obowiązany używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu, chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku.


Podziel się
Oceń

Komentarze

Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: Justyna Treść komentarza: A po co nam nowe końcówki jak na mieście i tak większość tej samej trasy pokonują stadami a później dłuugo,dłuugo nic.Odechciewa się korzystać z takiej komunikacji. Data dodania komentarza: 21.12.2021, 09:11 Źródło komentarza: Miasto zbudowało nowe węzły przesiadkowe Autor komentarza: Radek Treść komentarza: Brakowało Pana Kozłowskiego na wizji, myślałem, że poszedł już gdzieś dalej :D Szkoda, że rozmowa taka o PO jak zwykle nie wie co robi i mówi pod publiczke Data dodania komentarza: 19.11.2021, 09:08 Źródło komentarza: Kontrapunkt: Marta Wcisło Klub Parlamentarny Koalicja Obywatelska Autor komentarza: Kaśka Treść komentarza: My na integracji byliśmy w Wielkopolsce i lataliśmy w tunelu aerodynamicznym. A potem w hotelu zrobiliśmy sobie imprezę, aż się zdziwiłam, że frekwencja na wyjeździe była wysoka. Data dodania komentarza: 26.10.2021, 11:26 Źródło komentarza: Jak wybrać lokalizację na wyjazd integracyjny? Autor komentarza: Przeciw bandytom ! Treść komentarza: Na razie to lubelski Sanepid robi bandyckie i nielegalne ataki na lokale gastronomiczne w Lublinie ! Jak wczoraj o 12 w nocy na deptaku !!! Data dodania komentarza: 16.10.2021, 14:02 Źródło komentarza: Przerwijmy łańcuch zakażeń wirusem SARS-CoV-2! Autor komentarza: Dawid Treść komentarza: Proszę osoby poszkodowane w wypadku lub ich rodziny o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid Petrus tel.579925890 Data dodania komentarza: 27.09.2021, 19:23 Źródło komentarza: Wypadek z udziałem trzech osobówek i ciągnika rolniczego Autor komentarza: Loki Treść komentarza: Radni pis będą nas uczyć moralności. Data dodania komentarza: 27.09.2021, 16:58 Źródło komentarza: Radna PiS z Kraśnika obawia się o swoje życie
Reklama