Poniedziałek, 18.02.2019

Bezpieczny urlop

  • 13.06.2018, 15:00
  • Grupa Tipmedia
Bezpieczny urlop
Jak wynika z danych portalu internetowego HRS, co roku na wakacje latem wyjeżdża ponad 80% Polaków. Połowa z nich spędza urlop za granicą, połowa zostaje w kraju. W wolnym od pracy i nauki czasie robimy to, co najbardziej lubimy. Najwięcej miłośników mają morskie kąpiele oraz zwiedzanie zabytków. Są również tacy, którzy wykorzystują urlop, aby pójść do kina, teatru, na koncert lub do muzeum, gdyż zwykle nie mają na to czasu. Co trzeci Polak zapewnia, że ma urlopie będzie spędzał wolny czas aktywnie, na przykład jeżdżąc na rowerze, pływając lub biegając (źródło: https://www.hrs.com/pl/blog/informacje-o-blogu).

O tym warto pamiętać

Większość z nas planuje urlop z wyprzedzeniem. Chcemy mieć dostatecznie dużo czasu, aby się dobrze przygotować. Bilety, rezerwacje, niezbędne zakupy – to wszystko jest oczywiście ważne. Ale jest jeszcze coś, co warto zrobić, a o czym nie zawsze pamiętamy – to ubezpieczenie. Zanim wyjedziemy, warto ubezpieczyć mieszkanie lub dom. Niestety, lato to nie tylko sezon wyjazdów, ale również licznych włamań i kradzieży. Jeśli wybieramy się na wakacje samochodem, ubezpieczony powinien być również pojazd, którym zamierzamy podróżować. Każdy samochód zarejestrowany w Polsce musi posiadać obowiązkowe OC, ale warto również wykupić dobrowolne polisy: AC i NNW.

Zdrowie dobrze ubezpieczone 

Wakacje to pora wypoczynku, relaksu, zabawy, kiedy nikt nawet nie myśli o chorobie. Aby cieszyć się beztroską, wykupmy polisę, która pokryje ewentualne koszty leczenia, również za granicą. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które cierpią na jedną z wielu przewlekłych chorób – na przykład cukrzycę, nadciśnienie, alergię czy epilepsję. W krajach Europy Zachodniej funkcjonują towarzystwa ubezpieczeniowe, które specjalizują się właśnie w tego typu polisach. Na przykład w Wielkiej Brytanii istnieją oferty zwane travel insurance with pre existing medical conditions proponowane przez firmy takie jak Insurance Choice. Być może już wkrótce podobne firmy wejdą również na rynek polski.

Jednym z warunków udanych wakacji jest poczucie bezpieczeństwa. A to można sobie zapewnić odpowiednim ubezpieczeniem – również od kosztów leczenia.

Grupa Tipmedia
Podziel się: