Legalni bukmacherzy internetowi

  • 02.09.2019, 14:00
  • Grupa Tipmedia
Legalni bukmacherzy internetowi

W 2017 roku na polskim rynku bukmacherskim wprowadzone zostały istotne zmiany, które przedstawiły nowe regulacje dotyczące prowadzenia zakładów w Internecie. Zgodnie z nową ustawą hazardową legalni bukmacherzy internetowi powinni mieć licencję wydaną przez Ministerstwo Finansów, posiadać siedzibę w Polsce oraz nie figurować w Rejestrze Domen Zakazanych. Poniżej znajduje się lista bukmacherów działających legalnie w naszym kraju.

Fortuna Online

Fortuna to jeden z najstarszych zakładów, jakie funkcjonują w polskiej branży bukmacherskiej - obecny jest on na rynku od ponad 20 lat. Spółka organizuje zakłady dotyczące wyników sportowych, politycznych oraz społecznych. Można je składać poprzez mobilną aplikację, stronę internetową, a także w stacjonarnych punktach. 24 stycznia 2012 roku Minister Finansów RP nadał Fortunie licencję, dzięki której firma ta może prowadzić zakłady wzajemne w Internecie.

Milenium Zakłady Bukmacherskie

Kolejnym podmiotem mogącym legalnie prowadzić zakłady jest Milenium Zakłady Bukmacherskie, które rozpoczęło swoją działalność w 2003 roku. Natomiast firma ta uzyskała swoją licencję 16 lutego 2012 roku. Koncesja otrzymana od Ministerstwa Finansów uprawnia tego bukmachera do prowadzenia zakładów wzajemnych zarówno w Internecie, jak i w punktach stacjonarnych. Dla użytkowników dostępna jest również dedykowana aplikacja mobilna.

Totolotek S.A.

Spółka Totolotek jest obecna na polskim rynku od 1993 roku. Na mocy zezwolenia z dnia 20 czerwca 2013 roku Totolotek S.A. organizuje legalne zakłady społeczno-kulturalne oraz sportowe. Licencja nadana przez Ministerstwo Finansów uwzględnia prowadzenie zakładów bukmacherskich i totalizatorów w Internecie oraz w kilkuset stacjonarnych punktach.

E-TOTO Zakłady Bukmacherskie

Zakłady Bukmacherskie E-TOTO otrzymały zezwolenie na działalność w 2011 roku, a 28 listopada 2014 roku uzyskały także koncesję na urządzanie zakładów wzajemnych - bukmacherskich w Internecie. Organizowane zakłady dotyczą wyników wydarzeń sportowych, społecznych oraz politycznych.

Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne

STS to zakłady, które funkcjonują w Polsce już od 1997 roku. Z kolei koncesję od Ministerstwa Finansów uzyskały dnia 21 lutego 2012 roku. Dzięki odpowiedniemu zezwoleniu firma może organizować zakłady wzajemne w Internecie oraz w swoich punktach stacjonarnych.

forBET Zakłady Bukmacherskie

Zakłady bukmacherskie ForBET zaczęły prowadzić swoją działalność w Polsce w 2014 roku, a następnie uzyskały zezwolenie na przyjmowanie zakładów internetowych dotyczących wydarzeń społeczno-politycznych oraz sportowych. Ministerstwo Finansów przyznało firmie koncesję 4 maja 2016 roku i będzie ona obowiązywać na okres 6 lat. ForBET prowadzi także zakłady w kilkudziesięciu stacjonarnych punktach.

LV BET Zakłady Bukmacherskie

Następną firmą, która posiada licencję na prowadzenie legalnych zakładów w Internecie jest LV BET Zakłady Bukmacherskie. Rozpoczęła ona swą działalność w 2014 roku, natomiast zezwolenie pozwalające na organizowanie zakładów online zostało wydane 13 maja 2016 roku przez Ministra Finansów Rzeczpospolitej Polskiej.

TOTALbet Zakłady Bukmacherskie

TOTALbet to jeden z nowszych polskich zakładów bukmacherskich, który rozpoczął swoją działalność w Polsce w 2017 roku. Z kolei firma otrzymała koncesję od Ministerstwa Finansów na prowadzenie zakładów wzajemnych w Internecie 22 marca 2018 roku.

Polskie Zakłady Bukmacherskie PZBUK

Firma bukmacherska PZBUK zaczęła funkcjonować w 2017 roku, a dnia 28 czerwca 2018 roku Ministerstwo Finansów nadało jej zezwolenie na urządzanie zakładów wzajemnych przez Internet, które obowiązywać będzie przez okres 6 lat.

 

Betclic (BEM Operations Limited)

Betclic to bardzo popularny w Europie (9 mln klientów) francuski bukmacher, założony w 2005 roku. Niegdyś dostępny też dla Polaków, niedawno wrócił na nasz rynek z licencją polskiego MF. Serwis internetowy Betclic został uruchomiony 1 lipca 2019 roku.

 

Powyższe zestawienie przedstawia największe firmy bukmacherskie, które posiadają stosowne licencje przyznane przez Ministerstwo Finansów. Z kolei pełną i aktualną listę przedstawia Ranking Bukmacherów.

Pamiętaj:

W grach hazardowych udział brać mogą tylko osoby pełnoletnie. Wiążą się one bowiem z ryzykiem straty środków finansowych oraz możliwością uzależnienia. Jeśli zauważysz u siebie pierwsze objawy uzależnienia, koniecznie zgłoś się do specjalisty, który zapewni Ci profesjonalną pomoc. Jeśli jesteś zainteresowany tą formą rozrywki – graj odpowiedzialnie. Zawieranie zakładów na stronach internetowych firm, które nie posiadają licencji MF na zawieranie zakładów wzajemnych jest zabronione i grozi konsekwencjami prawnymi.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: