Co zrobić, żeby ubezpieczenie OC było tanie?

  • 12.08.2019, 11:00
  • Grupa Tipmedia
Co zrobić, żeby ubezpieczenie OC było tanie?
734 zł – tyle wynosi średnia za obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne. Może być jeszcze taniej, jeśli nie zdecydujesz się na przypadkową ofertę. Sprawdź, co możesz zrobić, aby obniżyć wysokość składki nawet do 50%.

Podniesienie sum gwarancyjnych we wrześniu 2018 roku miało spowodować znaczny wzrost składek na ubezpieczenie OC. Tymczasem okazuje się, że z miesiąca na miesiąc średnia cena jest niższa. Nie satysfakcjonuje to jednak wszystkich kierowców – niektórzy poszukują jeszcze tańszego ubezpieczenia. Stosując się do kilku poniższych wskazówek, można płacić za polisę dużo mniej. Potwierdza to przykładowa kalkulacja dostępna na https://ubezpieczamy-auto.pl/najtansze-oc/.

Jak obniżyć wysokość składki OC?

Wysokość składki OC zawsze wyliczana jest indywidualnie – w zależności od ryzyka ubezpieczeniowego, z jakim wiąże się konkretny kierowca. Dlatego można wskazać kilka czynników, które pozwalają na kształtowanie wysokości składki.

  • Wybierz odpowiedni samochód

Na wysokość składki wpływa nie tylko rocznik pojazdu, ale również marka, model, a nawet… pojemność silnika. Jeśli szukasz taniego OC, zrezygnuj z samochodu sportowej marki z mocnym silnikiem. Taki pojazd potrafi rozwinąć duże prędkości, co oznacza większe ryzyko ubezpieczeniowe.

  • Ubezpiecz samochód ze współwłaścicielem

To szczególnie opłacalne, jeśli jesteś młodym kierowcą. Wówczas musisz liczyć się z bardzo wysoką składką – nawet kilkukrotnie wyższą. Jeśli ubezpieczysz pojazd ze współwłaścicielem – osobą mającą dużą zniżkę, zapłacisz mniej. Ubezpieczyciele sumują zwyżki i zniżki, dzięki czemu stawka za polisę jest niższa.

  • Wykup OC w pakiecie

Za OC zapłacisz mniej, jeśli ubezpieczenie wykupisz w pakiecie z inną polisą. Ubezpieczyciele przyznają dodatkowe zniżki przy zakupie OC i AC, OC i NNW oraz assistance czy OC wraz z ubezpieczeniem mieszkania itp.

Wykup najtańsze OC i nie przepłacaj

Czy masz świadomość, że przy zakupie OC warto kierować się przede wszystkim ceną. Nie ma sensu przepłacać za polisę, ponieważ zakres ochrony oraz sumy gwarancyjne są identyczne u każdego ubezpieczyciela. Wynika to z obowiązujących przepisów. Dlatego skorzystaj z kalkulatora ubezpieczeń dostępnego na http://kalkulatorubezpieczen.net.pl/, by szybko wybrać najtańsze ubezpieczenie. W ten sposób zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

Grupa Tipmedia
--- Artykuł sponsorowany ---
Podziel się: